Ranking lodówek wolnostojących 2020

Najlepsze lodówki wolnostojące dostępne na rynku. Opinie użytkowników i recenzje topowych modeli.

Najnowszy ranking pralek ładowanych od przodu

Przedstawiamy najnowszy ranking lodówek powstały z myślą o użytkownikach stojących przed niełatwą decyzją, jaką lodówkę kupić?

Czy lepiej kierować się renomą producenta, ceną urządzenia, opiniami użytkowników czy może wszystkim na raz. 

Przygotowując poniższe zestawienie wzieliśmy pod uwagę blisko kilkadziesiąt merytorycznych kryteriów oceny lodówek począwszy od klasy energooszczędności, poprzez pojemność, niezawodność, funkcjonalność na dostępności części zamiennych skończywszy.

Wybraliśmy najlepsze lodówki wolnostojące dostępne obecnie w sprzedaży, a za główny cel postawiliśmy sobie przestawienie wyników naszej pracy w postaci przejrzystego i prostego zestawienia popartego recenzjami wybranych urządzeń.

Polecane lodówki to modele najpopularniejsze i najciekawsze które cieszą się licznymi pozytywnymi opiniami i najlepszym stosunkiem jakości do ceny. Jesteśmy przekonani, że poniższy test lodówek i poradnik zakupowy pozwoli na dokonanie właściwego wyboru.

Najlepsze lodówki wolnostojące

Zanim zdecydujesz się na zakup nowej lodówki sprawdź siedem rekomendowanych modeli w różnych przedziałach cenowych. Porównaj parametry techniczne i zobacz co mówią o nich realni użytkownicy.

Ranking lodówek 2019 zwycięża Bosch KGN39KW35

Lodówka Bosch KGN39KW35

Klasa energetyczna: A++
Pojemność całkowita: 366 litrów
Pojemność chłodziarki: 279 litrów
Pojemność zamrażarki: 87 litrów
Zużycie energii: 273 kWh/rok
Wysokość: 203 cm

Druga najlepsza lodówka wolnostojąca to AMICA FK2415.3U

Lodówka Amica FK2415.3U

Klasa energetyczna: A+
Pojemność całkowita: 230 litrów
Pojemność chłodziarki: 146 litrów
Pojemność zamrażarki: 84 litrów
Zużycie energii: 244 kWh/rok
Wysokość: 152 cm

Trzecia polecana lodówka to Samsung RB31FERNCSA

Lodówka Samsung RB31FERNCSA

Klasa energetyczna: A++
Pojemność całkowita: 304 litrów
Pojemność chłodziarki: 206 litrów
Pojemność zamrażarki: 98 litrów
Zużycie energii: 257 kWh/rok
Wysokość: 185 cm

Kolejna rekomendowana lodówka to Amica FK299.2FTZXAA

Lodówka Amica FK299.2FTZXAA

Klasa energetyczna: A++
Pojemność całkowita: 250 litrów
Pojemność chłodziarki: 180 litrów
Pojemność zamrażarki: 70 litrów
Zużycie energii: 201 kWh/rok
Wysokość: 180 cm

Kolejna bardzo dobra lodówka to Beko RCNA305K20W

Lodówka Beko RCNA305K20W

Klasa energetyczna: A+
Pojemność całkowita: 295 litrów
Pojemność chłodziarki: 190 litrów
Pojemność zamrażarki: 75 litrów
Zużycie energii: 288 kWh/rok
Wysokość: 181 cm

6 miejsce to solidna i cicha lodówka Whirlpool BLF5121W

Lodówka Whirlpool BLF5121OX

Klasa energetyczna: A+
Pojemność całkowita: 271 litrów
Pojemność chłodziarki: 196 litrów
Pojemność zamrażarki: 75 litrów
Zużycie energii: 267 kWh/rok
Wysokość: 156 cm

Rekomendowana lodówka wolnostojąca Indesit LR6 S1 S

Lodówka Indesit LR6 S1 S

Klasa energetyczna: A+
Pojemność całkowita: 271 litrów
Pojemność chłodziarki: 196 litrów
Pojemność zamrażarki: 75 litrów
Zużycie energii: 2366 kWh/rok
Wysokość: 158 cm

Lodówka Bosch KGN39KW35

Lodówka Bosch KGN39KW35

 Nasze zestawienie otwiera model Bosh KGN39KW35, będąc, zdaniem redakcji, zdecydowanym faworytem tego zestawienia. Ta nowoczesna lodówka ma wiele zalet i znajduje to odzwierciedlenie w pozytywnych opiniach użytkowników. W kategorii Top lodówki nie mogło zatem zabraknąć jednego z flagowych modelów Boscha.

Na szczególną uwagę, zasługuje specjalna komora VitaFresh, która zachowuje optymalne warunki przechowywania produktów, zapewniając ich świeżość na dłużej. Temperatura w tej części lodówki jest bliska zero stopni i podzielona na dwie strefy. Strefa sucha, o wilgotności powietrza ok. 50%, świetnie nadaje się do przechowywania produktów wymagających niskiej temperatury, lub szybko psujących się, takich jak mięso, wędliny, ryby czy nabiał. W strefie tej, mamy do dyspozycji dwie szuflady, dzięki czemu możliwe stanie się przechowywanie  surowego mięsa czy ryb osobno od, na przykład, nabiału. Strefa wilgotna natomiast, sprawdza się znakomicie w przypadku warzyw i owoców. Wilgotność tej strefy to ok. 95%, dzięki czemu produkty nie wysychają, dłużej pozostają świeże i pełne witamin.

Kolejną zaletą modelu KGN39KW35, jest system MultiAirflow, który dba o równomierne rozprowadzenie chłodnego powietrza na wszystkich poziomach chłodziarki oraz zamrażarki. Intencją producenta było zniwelowanie chwilowych wahań temperatury, mogących powstać, na przykład, przy otwieraniu drzwi. Dodatkowy czujnik FreshSense stale sprawdza temperaturę chłodziarki i zamrażarki, utrzymując warunki optymalne do zachowania świeżości i smaku przechowywanych produktów. W przypadku pozostawienia otwartych lub niedomkniętych drzwi przez dłuższy czas, lodówka poinformuje nas o tym za pomocą cichego alarmu.

Większość użytkowników tej lodówki Bosch, wskazuje na jej dużą pojemność, aż 279 l w przypadku chłodziarki i dodatkowych 87 l zamrażarki. W połączeniu ze strefą VitaFresh możemy więc pozwolić sobie na rzadsze zakupy i tym samym, zyskać dużą oszczędność czasu.  Model ten jest kolejnym produktem marki Bosh, gdzie swobodnie można zagospodarować wnętrze, dzięki różnym kombinacjom ustawień szklanych półek i szuflad, tak by najlepiej wykorzystać dostępną pojemność. W przypadku ciaśniejszych pomieszczeń, nie trzeba martwić się o pozostawienie dodatkowej przestrzeni z boku lodówki, by ta swobodnie się otwierała. Drzwi modelu KGN39KW35 otwierają się nie wystając poza boczną linię urządzenia, dzięki czemu można ją ustawić, na przykład, tuż przy samej ścianie, mając pewność, że szuflady wciąż będą w pełni funkcjonalne i ich wysunięcie nie będzie stanowiło żadnego problemu.  Standardem w tej klasy lodówkach jest system NoFrost, dzięki czemu na zawsze możemy zapomnieć o rozmrażaniu.

Aktywny filtr węglowy, nazwany przez producenta AirFresh Filter, pozwala na zniwelowanie nieprzyjemnych zapachów już po 30 minutach. Bez obaw możemy więc przechowywać w niej ryby, sery czy wędliny nie obawiając się, że reszta produktów przesiąknie ich zapachem. Dodatkowo, filtr ten wychwytuje bakterie, dbając o higienę i czystość powietrza w lodówce.

Poziom hałasu lodówki Bosch KGN39KW35, to według producenta 39dB. Według nas, ocena poziomu hałasu jest kwestią indywidualną i cicha lodówka dla każdego oznaczać może coś innego. Dostrzec to można w opiniach użytkowników, które są sprzeczne. Sporo osób wymienia cichą pracę jako jej główną zaletę, inni wspominają, że wyraźnie ją słychać. Naszym zdaniem, ważne jest by zwrócić uwagę na dobre jej wypoziomowanie, gdyż może to realnie wpływać na poziom hałasu. Akustyka pomieszczenia w jakim ustawimy lodówkę również może sprawiać, że jej praca będzie mniej, lub bardziej zauważalna. Biorąc pod uwagę poziom hałasu, wśród konkurentów, lodówka Bosch plasuje się w środku stawki zestawienia „Ranking lodówek 2020”.

Czy Bosch KGN39KW35 to najlepsza która lodówka  zasłużyła na pierwsze miejsce rankingu lodówek wolnostojących? Naszym zdaniem zdecydowanie tak, a pozytywne opinie użytkowników również nie pozostawiają wątpliwości. W cenie około 2000 zł to świetny i nowoczesny produkt z dodatkowymi funkcjami wartymi uwagi, jak na przykład VitaFresh czy MultiAirflow. Widać, że producent zadbał o komfort użytkowania lodówki i odpowiedział na potrzeby przyszłych klientów.

Opinie użytkowników:

„Przejrzałam sporo rankingów przed podjęciem decyzji. Pozytywne informacje na temat tego modelu znalazłam też na forum dotyczącym sprzętu AGD, więc zdecydowaliśmy się kupić właśnie Boscha. Jest pojemna i cicha, więc spełnia nasze oczekiwania” – Gabi, Kraków

„Super lodóweczka. Widać, że jest to dobrej jakości produkt. Opcje VitaFresh czy MultiAirflow zdecydowanie na plus.” – Przemo, Warszawa

„Miała być lodówka Side by Side, ale jednak różnica cenowa sprawiła, że zdecydowaliśmy się na Boscha. Wszystko działa jak należy. Widać odciski palców na obudowie, ale da się je w miarę łatwo usunąć.” – Partycja, Zamość

Znajdź najtaniej

Porównaj ceny lodówki w sklepach internetowych i zobacz, gdzie kupisz ją najtaniej.

Specyfikacja techniczna:

Model: Bosch KGN39KW35
Klasa energetyczna: A++
Pojemność całkowita: 366 l
Pojemność chłodziarki: 279 l
Pojemność zamrażarki: 87 l
Roczne zużycie energii: 273 kWh/rok
Klasa klimatyczna: SN-T
System NoFrost: Tak
Wysokość: 2030 mm
Szerokość: 600 mm
Głębokość: 660 mm
Poziom hałasu: 39 dB
Zdolność zamrażania: 14 kg / 24 godziny
Półek w chłodziarce: 5
Szuflad w zamrażarce: 3

Zalety:

 • szuflady Vita Fresh z regulacją temperatury
 • duża pojemność
 • rozkład półek i funkcjonalność
 • filtr niwelujący zapachy
 • oświetlenie LED

Wady:

 • odbijające się palce na obudowie
 • nagrzanie bocznych ścian

Lodówka Amica FK2415.3U

Lodówka Amica FK2415.3U

Lodówka polskiego producenta Amica, znalazła się w ścisłej czołówce naszego zestawienia. To przede wszystkim zasługa znakomitego stosunku jakości do ceny, oraz pozytywnych opinii użytkowników. Choć model FK2415.3U nie posiada bardzo wyszukanych funkcji, na pewno zostanie doceniony przez użytkowników poszukujących prostoty i funkcjonalności w bardzo dobrej cenie.

Recenzowany model Amica posiada w sumie 230 l pojemności przy wysokości 152 cm. Nie jest to największa lodówka, jednak dzięki swojej funkcjonalności i przemyślanym rozwiązaniom, idealnie sprawdzi się dla singla, pary czy też małej rodziny. Docenią ją również osoby mające mało miejsca na wstawienie lodówki. Jej szerokość oraz głębokość to niecałe 55 cm, z możliwością swobodnego korzystania z szuflad przy otwarciu drzwi pod kątem prostym.

Szklane półki wykonane są z hartowanego szkła (SafetyGlass), co znacząco wypływa nie tylko na ich wzmocnienie i zmniejszenie kruchości ale również zapewnia bezpieczeństwo. Nawet jeśli półka się zbije, nie rozpadnie się na drobne kawałki i nie będzie stanowić zagrożenia dla znajdujących się w pobliżu osób. Użytkownicy lodówki zwracają uwagę na możliwość organizacji jej wnętrza w bardzo prosty sposób, dzięki regulacji półek i balkoników na drzwiach. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni i bezproblemowe pomieszczenie dużych garnków czy wysokich butelek. Osobna szuflada na warzywa i owoce oraz pojemnik ułatwiający przechowywanie jajek, organizuje miejsce w lodówce i sprawia, że łatwiej z niej korzystać.

Choć lodówka nie posiada udogodnienia NoFrost, dostępna w niej funkcja topi szron, który spływa do zbiornika by potem swobodnie z niego odparować. Ostatecznie więc i przy tym modelu nie musimy martwić się o rozmrażanie.

Reasumując, zdaniem redakcji, choć Amica FK2415.3UX nie może pochwalić się wyszukanymi funkcjami, jest znakomitą propozycją dla osób poszukujących dobrego jakościowo produktu w niskiej cenie. Ceny tego modelu zaczynają się już od ok 900 zł. Pojemność i funkcjonalność lodówki Amica docenią również osoby, poszukujące kompaktowego modelu, który zmieści się nawet w bardzo małej kuchni.

Opinie użytkowników:

„Jak na swoją cenę bardzo dobra lodówka. Dysponując budżetem do 1000 zł jest to moim zdaniem bardzo dobry wybór” – Ewa, Bytom

„Kupiliśmy Amicę głównie dlatego, że przy 152 cm mieści się pod szafkami wiszącymi w kuchni. Nie jest to jakiś zaawansowany model, ale w 100% spełnia nasze oczekiwania” – Julia, Gdańsk

„Pół roku użytkowania lodówki i wszystko w najlepszym porządku. Zamrażarka nie jest zbyt pojemna, ale przy tak niskiej lodówce nie można oczekiwać cudów.” – Paulina, Zielona Góra

„Trochę brakuje systemu NoFrost, ale co było dla nas najważniejsze jest w miarę wąska i nie zajmuje zbyt wiele miejsca.” – Kamila, Ustka

„Po przejściach z poprzednim sprzętem liczyłam na to, że tym razem uda się kupić bardziej niezawodną lodówkę. Amicę mam już jakieś pół roku i na szczęście nie ma z nią żadnych problemów. Jest to zdecywanie prosty model, ale mam nadzieję, że dzięki temu szanse na awarie też są mniejsze.” – Marzena, Głogów

Znajdź najtaniej

Porównaj ceny lodówki w sklepach internetowych i zobacz, gdzie kupisz ją najtaniej.

Specyfikacja techniczna:

Model: Amica FK2415.3U
Klasa energetyczna: A+
Pojemność całkowita: 230 l
Pojemność chłodziarki: 146 l
Pojemność zamrażarki: 84 l
Roczne zużycie energii: 244 kWh/rok
Klasa klimatyczna: ST
System NoFrost: Nie
Wysokość: 1520 mm
Szerokość: 540 mm
Głębokość: 595 mm
Poziom hałasu: 40 dB
Zdolność zamrażania: 4 kg / 24 godziny
Półek w chłodziarce: 3
Szuflad w zamrażarce: 3

Zalety:

 • dobry stosunek jakości do ceny
 • idealna do mniejszych pomieszczeń
 • duża pojemność
 • możliwość przekładania półek i balkoników w drzwiach
 • Proste przekładanie drzwi

Wady:

 • przeciętne oświetlenie wnętrza lodówki

Lodówka Samsung RB31FERNCSA

Lodówka Samsung RB31FERNCSA

Na trzecim miejscu rankingu najlepszych lodówek 2020 roku, znalazł się model  RB31FERNCSA firmy Samsung.  Za około 1800zł producent oferuje solidny sprzęt z dużą liczbą praktycznych i użytecznych funkcji. Pozytywne opinie użytkowników potwierdzają, że wśród najlepszych lodówek wolnostojących dostępnych na rynku, jest to model godny uwagi.

Pierwszą funkcją docenianą przez zdecydowaną większość użytkowników, jest strefa CoolSelect, która umożliwia wybór optymalnej temperatury do przechowywania produktów. Szczególnie przydatna do trzymania w niej surowych mięs, ryb, wędlin czy nabiału. Temperatura tej strefy może być ustawiona na poziomie zera lub trzech stopni, przy zachowaniu innej temperatury w pozostałej części chłodziarki.  Dzięki tej strefie, znacznie można wydłużyć czas przechowywania produktów, dbając o  zapewnienie im świeżości i smaku.

Multiflow, to funkcja, dzięki której powietrze w chłodziarce  rozprowadzane jest równomiernie we wszystkich jej zakamarkach i zapewnia stałą temperaturę na wszystkich jej poziomach. Pozwala to na układanie produktów na dowolnym poziomie, co ułatwi pełne wykorzystanie całej przestrzeni chłodziarki. Tak jak wiele modeli w tej klasie produktów, lodówka Samsung posiada alarm niedomkniętych drzwi, zapobiegając niepożądanemu podwyższaniu się temperatury wewnątrz urządzenia. Pozwala to zachować trwałość produktów znajdujących się w lodówce ale również chroni samo urządzenie.

Producent modelu RB31FERNCSA, zadbał o komfort i praktyczność wnętrza lodówki, umieszczając w niej jedną wysuwaną na rolkach półkę, dzięki czemu z łatwością wyciągniemy produkty znajdujące się z tyłu,  bez potrzeby wyciągania tych, które znajdują się na froncie. Półka taka idealnie sprawdzi się więc na produkty często używane, do których dostęp nie będzie stanowił już żadnego problemu.

Dodatkowym, sprytnym rozwiązaniem, jest zamontowany w drzwiach chłodziarki koszyk Grab’n Go, który świetnie nadaje się na przechowywania i organizowania sosów, musztard czy keczupów. Może być on w całości wyjęty i postawiony na stole podczas posiłków, dzięki czemu nie ma już konieczności noszenia wszystkich dodatków osobno.

Recenzowana lodówka Samsung jest dość spora. Jej pojemność to 206l chłodziarki i 98l zamrażarki. Bez problemu wystarczy na potrzeby małej lub nawet większej rodziny. Szuflady zarówno chłodziarki jak i zamrażarki poruszają się bardzo gładko i wysuwają w pełni , nawet jeśli drzwi otwarte są tylko pod kątem 90 stopni. Szklane półki wykonane są z tzw. szkła bezpiecznego, odpornego na pęknięcia, zarysowania i zdolnego przenosić większe obciążenia.

Dodatkową ciekawą funkcją lodówki Samsung RB31FERNCSA, jest tryb wakacyjny, dzięki któremu można zmniejszyć moc chłodziarki podczas dłuższej nieobecności w domu. Temperatura wewnątrz lodówki zostanie utrzymana na poziomie około 12 stopni, co pozwoli na uniknięcie nieprzyjemnego zapachu wewnątrz chłodziarki. Rozwiązanie to zmniejszy zużucie energii w okresie,  gdy chłodziarka nie jest nam potrzebna, lecz na przykład ze względu na zawartość zamrażarki, nie chcemy całkowicie wyłączać urządzenia.

Producent tego modelu chwali się również zastosowaniem silnika inwerterowego, który dzięki swojej budowie, zapewnia mniejsze zużycie prądu, cichszą pracę urządzenia i jego większą trwałość.

Zdaniem redakcji Rankzy.pl, lodówka Samsung RB31FERNCSA zasługuje na trzecią pozycję w zestawieniu „Ranking lodówek 2020 – najlepsze lodówki”. W cenie około 1800zł, oferuje ona szereg dodatkowych, ale też użytecznych funkcji. Producent zadbał o ciekawe rozwiązania, między innymi, takie jak wysuwana na rolkach półka z łatwym dostępem do wszystkich produktów, czy też koszyk Grab’n Go, dzięki którym korzystanie z tej lodówki może okazać się prawdziwą przyjemnością.

Opinie użytkowników:

„Wybór nie był łatwy bo liczba lodówek w sklepach internetowych jest niesamowite. Chciałam albo Boscha albo Samsunga i ostatecznie zdecydawaliśmy się Samsunga ze względu na promocyjną ofertę. Jest bardzo pojemna i ładnie zaprojektowana co miało dla mnie duże znaczenie” – Katarzyna, Głogów

„Fajny, funkcjonalny wyświetlacz na froncie lodówki pokazujący podstawowe parametry. Dobra lodówka warta swojej ceny.” – Zofia, Gdańsk

„Idealna dla rodziny w trójką dzieci. Naprawdę pojemna. Balkoniki w drzwiach lodówki mieszczą spore butelki i kartony z mlekiem czy sokami. Zdecydowanie cichsza niż moja poprzednia lodówka.” – Aga, Wałbrzych

Znajdź najtaniej

Porównaj ceny lodówki w sklepach internetowych i zobacz, gdzie kupisz ją najtaniej.

Specyfikacja techniczna:

Model: Samsung RB31FERNCSA
Klasa energetyczna: A++
Pojemność całkowita: 304 l
Pojemność chłodziarki: 206 l
Pojemność zamrażarki: 98 l
Roczne zużycie energii: 257 kWh/rok
Klasa klimatyczna: brak danych
System NoFrost: Tak
Wysokość: 1850 mm
Szerokość: 595 mm
Głębokość: 601 mm
Poziom hałasu: 39 dB
Zdolność zamrażania: 13 kg / 24 godziny
Półek w chłodziarce: 2+2
Szuflad w zamrażarce: 3

Zalety:

 • pojemność
 • strefa CoolSelect
 • funkcja multiflow
 • wysuwana na rolkach półka
 • koszyk Grab’n Go
 • tryb wakacyjny
 • trwały silnik inwerterowy

Wady:

 • brak możliwości przekładania półek
 • panel sterujący podatny na zarysowania

Lodówka Amica FK299.2FTZXAA

Lodówka Amica FK299.2FTZXAA

Kolejnym modelem w rankingu najpopularniejszych i najlepszych lodówek, jest Amica FK299.2FTZXAA. Wiele pozytywnych opinii użytkowników oraz umiarkowana cena około 1600 zł, zachęca by przyjrzeć się tej lodówce nieco bliżej.  To co warte uwagi w tym modelu, to na pewno szereg różnych dodatkowych funkcji, które sprawiają, że lodówka jest bardzo funkcjonalna, świetnie chłodzi , a jej użytkowanie może być czystą przyjemnością.

Osoby, które zakupiły ten model , często wspominają, iż lodówka o szerokości  54,5 cm, idealnie nadaje się do wąskich wnęk a przy tym, zachowuje pełną funkcjonalność. Urządzenie ma wysokość 180 cm, oraz pojemność całkowitą chłodziarki i zamrażarki 252 l. Nie jest to więc lodówka mała i powinna w zupełności wystarczyć większości gospodarstw domowych.

Zdaniem naszej redakcji, watro zwrócić uwagę na kilka dodatkowych funkcji. Zacznijmy od pojemnika VitControlPlus,posiadającego regulację wilgotności, który świetnie sprawdzi się do utrzymania świeżości zarówno owoców jak i warzyw. W zależności od zawartości pojemnika, możemy podnosić jego wilgotność dla warzyw i zmniejszać dla owoców. Do pojemnika dołączona jest specjalna taca FreshPad, dzięki której produkty nie przylegają bezpośrednio do dna i nie są narażone na kontakt ze skraplającą i osiadającą na dnie wodą. Dzięki regulacji wilgotności możemy kupować więcej produktów na raz, gdyż na pewno zachowają one świeżość na dłużej. Producent zapewnia, że nawet trzy razy dłużej! Oszczędzimy więc nie tylko czas ale i pieniądze.

Kolejnym, sprytnym rozwiązaniem dbającym o świeżość naszych produktów na dłużej, jest pojemnik FreshZone. Temperatura w tej części lodówki wynosi od zera do trzech stopni, nadaje się więc idealnie do przechowywania produktów z krótkim terminem przydatności do spożycia. Świetnie sprawdzi się do trzymania surowych mięs i ryb, wędlin czy nabiału. Produkty na dłużej zachowają smak, zapach i wartości odżywcze.

Dość ciekawą funkcją, jest Super Chłodzenie, które może być wykorzystane, gdy pilnie potrzebujemy schłodzić więcej produktów na raz. Świetnie sprawdzi się w to w sytuacjach, gdy przyjmujemy gości lub podczas świąt czy innych uroczystości. Im szybciej produkt zostanie schłodzony, tym dłużej zachowa świeżość i swoje wartości odżywcze, a dzięki optymalnemu wykorzystaniu energii nie musimy się martwić o duże rachunki za prąd.

Zastosowana technologia NoFrost, zarówno w chłodziarce, jak i zamrażarce, na zawsze pozwoli nam zapomnieć o konieczności rozmrażania urządzenia. Dzięki ciągłemu obiegowi zimnego powietrza, wewnątrz lodówki nie gromadzi się lód i szron. Jeśli tak by się jednak stało, jest on automatycznie topiony i spływa do zbiornika w komorze kompresora, skąd następnie odparowuje.

Warto jeszcze wspomnieć o dodatkowych udogodnieniach w wyposażeniu chłodziarki, takich, jak na przykład, zastosowanie szklanych półek z hartowanego szkła. Są one bardziej wytrzymałe na obciążenia ale również bezpieczniejsze, gdyż w razie upadku, nie rozbiją się na drobne kawałki, co potencjalnie mogłoby stworzyć zagrożenie dla znajdujących się w pobliżu osób.

Półkę na butelki docenią miłośnicy chłodnych napojów, którzy nie muszą się już martwić o niestabilne ułożenie takich produktów. W sytuacji, gdy aktualnie półka ta nie jest nam potrzebna, możemy ją wyjąć w celu bardziej optymalnego wykorzystania przestrzeni, dopasowanego do naszych aktualnych potrzeb. Co ważne, przekładać możemy również pozostałe półki w chłodziarce, tak by dostosować przestrzeń do naszych wymagań.

Reasumując, lodówka Amica FK299.2FTZXAA z pewnością zasłużyła na miejsce w naszym teście. Liczne, pozytywne opinie użytkowników nie pozostawiają złudzeń. Jest to dobry sprzęt w umiarkowanej cenie, posiadający wiele użytecznych rozwiązań. Kontrola wilgotności oraz osobna strefa zimna, przeznaczona na produkty łatwo psujące się, to, zdaniem redakcji Rankzy.pl, najciekawsze funkcje tego modelu. Innymi słowy rzeczowy test lodówek nie byłby kompletny bez uwzględniania właśnie tej lodówki marki Amica.

Opinie użytkowników:

„Pakowna lodówka w dobrej cenie.  Super że ma pełny system NoFrost bo dzięki temu nie muszę spędzać pół dnia na rozmrażaniu.” – Ilonka, Bogatynia

„Amica w 100% spełnia nasze oczekiwania. Pojemność zdecydowanie wystarczająca dla trzy osobej rodzinki. Jedyne co to mogłaby być minimalnie cichsza, ale może to tylko moje odczucia” – Marta, Rzeszów

„Jestem zadowolona z zakupu i samej lodówki. Przydaje się możliwość aranżowania wnętrze poprzez zmianę wysokości poszczególnych półek. Dzięki temu mieszczą się nawet większe garnki.” – Monika, Łódź

„Czytałam różne opinie na temat Amici i w większości były pozytywne. Z tego co porównywałam przed zakupem z innymi modelami z tej klasy cenowej oferuje całkiem sporo dodatkowych funkcji” – Kinga, Gdynia

Znajdź najtaniej

Porównaj ceny lodówki w sklepach internetowych i zobacz, gdzie kupisz ją najtaniej.

Specyfikacja techniczna:

Model: Amica FK299.2FTZXAA
Klasa energetyczna: A++
Pojemność całkowita: 250 l
Pojemność chłodziarki: 180 l
Pojemność zamrażarki: 70 l
Roczne zużycie energii: 201 kWh/rok
Klasa klimatyczna: SN-ST
System NoFrost: Tak
Wysokość: 1800 mm
Szerokość: 545 mm
Głębokość: 590 mm
Poziom hałasu: 42 dB
Zdolność zamrażania: 3,5 kg / 24 godziny
Półek w chłodziarce: 3
Szuflad w zamrażarce: 3

Zalety:

 • regulacja wilgotności w strefie VitControlPlus
 • niższa temperatura w pojemniku FreshZone
 • funkcja No Frost
 • cicha praca
 • brak wystających uchwytów na drzwiach
 • możliwość adaptacji rozmieszczenia półek
 • wąska, idealna do małych pomieszczeń

Wady:

 • mała liczba półek na drzwiach
 • boki lodówki w innym kolorze niż front

Lodówka Beko RCNA305K20W

Lodówka Beko RCNA305K20W

Kolejną lodówką, która znalazła się w zestawieniu „Najlepsze lodówki wolnostojące”, to propozycja firmy Beko, model RCNA305K20W. Wśród innych propozycji znajdujących się na liście jest to dość wąska lodówka, gdyż jej szerokość to jedynie 54 cm. Będzie więc dobrą propozycją dla wszystkich tych, którzy mają do zagospodarowania dość niewielką przestrzeń i poszukują przy tym lodówki dobrej i wartej swojej ceny. Z całkowitą pojemnością 295 l, będzie to świetna propozycja dla singla, pary czy nawet małej rodziny.

Pierwszą z cech lodówki Beko, o której warto wspomnieć, jest zastosowana technologia NeoFrost, która eliminuje powstawanie lodu na produktach oraz wewnątrz urządzenia. Producent zaznacza, że jest to kolejna generacja systemu Full NoFrost, i polega na oddzieleniu obiegów powietrza w części chłodzącej i mrożącej, dzięki zastosowaniu niezależnych parowników i wentylatorów w jednym urządzeniu. Technologia ta zapewnia idealne warunki do przechowywania żywności, w pełni ogranicza pezenoszenie się zapachów oraz  eliminuje konieczność rozmrażania urządzenia.

Lodówka RCNA305K20W, posiada uszczelki produkowane z dodatkiem środków antypleśniowyh i grzybobójczych, dzięki którym pozostają one wolne od niechcianych mikrobów a także tworzą antybakteryjną barierę chroniącą również wnętrze urządzenia przed niechcianymi drobnoustrojami.  Uszczelka ta jest dodatkowo ogrzewana tak by zapobiegać nieszczelnościom i nie pogarszać warunków do przechowywania produktów.

Zastosowane w tym modelu oświetlenie LED jest energooszczędne oraz dzięki innowacyjnym żarówkom, pozwala otrzymać światło zbliżone do naturalnego, o jasnym, przyjaznym dla ludzkiego oka odcieniu. To ukłon producenta w stronę nie tylko mniejszego zużycia energii  ale również, dbałości o środowisko naturalne.

Dzięki zastosowaniu przezroczystego materiału do wykonania szuflad zamrażarnika, doskonale widać wszystkie produkty się w nich znajdujące. Często nie ma więc konieczności wysuwania szuflad, co pomaga w utrzymaniu stałej, niskiej temperautry w tej części lodówki.  Dzięki funkcji Szybkie Mrożenie, produkty świeżo włożone, zamrażane są w krótkim czasie, co ogranicza rozwój baketrii i chroni już wcześniej zamrożone jedzenie.

Wśród innych lodówek zestawienia Beko RCNA305K20W jest propozycją dla wszystkich, którzy poszukują wąskiej lodówki w przystępnej cenie, gdyż te zaczynają się od około 1250 zł. Choć sprzęt ten nie posiada wielu wyszukanych i nowoczesnych funkcji, pochwalić się może ulepszonym systemem NoFrost, barierą antybakteryjną oraz oświetleniem LED, dbając tym samym o nasz komfort użytkowania, zdrowie i przy tym, chroniąc również środowisko naturalne.

Opinie użytkowników:

„Moja pierwsza lodówka z oświetleniem Ledowym. Niby detal, ale daje wrażanie produktu z nieco wyższej półki. Cena moim zdaniem rozsądna jak na to co ta lodówka oferuje. ” – Anna, Kielce

„Po 3 miesiącach od zakupu nadal jestem zadowolona z wyboru Beko. Mam nadzieję, że przez kolejne lata nie zmienię zdania.” – Beata, Tarnów

„Stosunkowo wąska lodowka, ale mimo to całkiem pojemna w środku. Design nie rzuca na kolana, ale sprawia wrażenie bardzo dobrze wykonanej. Póki co za wcześnie na pełniejszą ocenę.” – Dorota, Leszno

„Szukaliśmy pojemnej lodówki w rosądnej cenie z system NoFrost. Modeli spełniających te podstawowe parametry było mnóstwo, więc udaliśmy się do sklepu i sprzedawca pojecił właśnie ten model Beko.” –Krzysztof, Ostróda

Znajdź najtaniej

Porównaj ceny lodówki w sklepach internetowych i zobacz, gdzie kupisz ją najtaniej.

Specyfikacja techniczna:

Model: Beko RCNA305K20W
Klasa energetyczna: A+
Pojemność całkowita: 295 l
Pojemność chłodziarki: 190 l
Pojemność zamrażarki: 75 l
Roczne zużycie energii: 288 kWh/rok
Klasa klimatyczna: brak danych
System NoFrost: Tak
Wysokość: 1810 mm
Szerokość: 540 mm
Głębokość: 600 mm
Poziom hałasu: 42 dB
Zdolność zamrażania: 4 kg / 24 godziny
Półek w chłodziarce: 4
Szuflad w zamrażarce: 3

Zalety:

 • idealna do wąskich wnęk
 • technologia NeoFrost
 • antybakteryjne uszczelki
 • oświetlenie LED
 • możliwość dołożenia kolejnego balkonika w drzwiach

Wady:

 • brak wyświetlacza elektronicznego
 • brak sygnału otwartych drzwi

Lodówka Whirlpool BLF5121W

Lodówka Whirlpool BLF5121W

Kolejną propozycją w rankingu najlepszych lodówek wolnostojących, jest model BLF 5121W marki Whirpool. Jej całkowita pojemność to 271 l, z czego aż 75 l stanowi zamrażarka. Model ten znakomicie sprawdzi się w przypadku rodzin potrzebujących kompaktowej lodówki, która nie będzie zbyt wysoka.

Inteligentna technologia 6-ty Zmysł Fresh Control, to jedna z istotniejszych cech modelu BLF5121W. Elektroniczne czujniki stale kontrolują temperaturę oraz wilgotność wewnątrz urządzenia i natychmiast reagują na zmiany, dostosowując parametry do pożądanych poziomów. Po otwarciu drzwi chłodziarki, właściwa temperatura przywracana jest nawet pięć razy szybciej niż w modelach nie posiadających tej funkcji. Zastosowanie tej technologii, przynosi więc oszczędność na dwa sposoby. Wydłuża i utrzymuje świeżość i jakość przechowywanych w niej produktów a także ogranicza pobór energii, dając oszczędności do nawet 30%.

Lodówka Whirpool BLF5121W, wyposażona jest w spory pojemnik na warzywa i owoce, zwany Maxi Crisper, który posiada przesuwny separator. Służy on do oddzielania od siebie produktów, które nie powinny być przechowywane razem, lub uchronić te bardziej delikatne, jak na przykład winogrona.

Recenzowany model, choć nie posiada tak popularnej funkcji jaką jest NoFrost, wyposażony jest w technologię LessFrost, dzięki której lód formuje się wyłącznie na ściankach komory, co znacznie ułatwia i skraca czas potrzebny na rozmrożenie urządzenia.

Kolejną cecha, na którą, naszym zdaniem, watro zwrócić uwagę, to poziom hałasu, który w przypadku tego modelu wynosi jedynie 38 dB. W naszym teście jest to jeden z najbardziej cichych modeli i na pewno zadowoli tych, którzy posiadają aneks kuchenny połączony z pokojem dziennym, gdzie często szukamy ciszy i odpoczynku.

Warto również wspomnieć o drzwiach lodówki, które otwierają się w osi urządzenia, co oznacza, że można ustawić ją we wnęce lub przy samej ścianie i bez trudu, zupełnie swobodnie, dostać się do wszystkich półek i szuflad.

Polecana lodówka Whirpool BLF5121W nie posiada wielu wymyślnych funkcji, jednak nie powinien dziwić fakt, że jest na liście najlepszych i najpopularniejszych lodówek na rynku. W cenie około 1050 zł, oferuje nam cichą pracę, sporą pojemność i dzięki technologii 6-ty Zmysł, dba o świeżość i trwałość produktów, oszczędzając przy tym energię i troszcząc się o zasobność naszego portfela.

Opinie użytkowników:

„Niedroga lodówka która bardzo przyzwoicie się prezentuje. W tej cenie nie ma się co spodziewać przeładowania dodatkowymi funkcjami, ale też nie tego szualiśmy. Nasze oczekiwania spełnia i na chwilę obecną mogę ją śmało polecić.” – Michał, Chojnice

„Zastanawiałam się nad lodówką do zabudowy, ale finalnie zdecydowaliśmy się na model wolnostojący Whirlpoola. W razie czego łatwiej ją będzie potem wymienić na jakiś bardziej zaawansowany model.” – Marta, Chełm

„Bez zastrzeżeń. Cicha, pojemna lodówka z naprawdę dużym zamrażalnikiem na którym mi zależało.” – Marcelina, Płock

„Whirlpoola kupiliśmy ze względu na ogromną pojemność zamrażarki. Patrzyliśmy na wiele modeli, ale wybór ostatecznie padł na Whirlpoola. Najlepszą cenę znaleźliśmy na Ceneo.” – Marek, Inowrocław

Znajdź najtaniej

Porównaj ceny lodówki w sklepach internetowych i zobacz, gdzie kupisz ją najtaniej.

Specyfikacja techniczna:

Model: Whirlpool BLF5121W
Klasa energetyczna: A+
Pojemność całkowita: 271 l
Pojemność chłodziarki: 196 l
Pojemność zamrażarki: 75 l
Roczne zużycie energii: 267 kWh/rok
Klasa klimatyczna: SN-T
System NoFrost: Nie
Wysokość: 1560 mm
Szerokość: 595 mm
Głębokość: 655 mm
Poziom hałasu: 38 dB
Zdolność zamrażania: 4 kg / 24 godziny
Półek w chłodziarce: 4
Szuflad w zamrażarce: 3

Zalety:

 • pojemność chłodziarki
 • cicha praca
 • technologia 6-ty Zmysł
 • oświetlenie LED
 • pojemnik na warzywa i owoce z separatorem

Wady:

 • brak NoFrost
 • brak sygnalizacji otwartych drzwi
 • brak wymuszonej cyrkulacji powietrza

Lodówka Indesit LR6 S1 S

Lodówka Indesit LR6 S1 S

Kolejną propozycją w zestawieniu najlepszych i najpopularniejszych lodówek dostępnych na rynku, jest model LR6S1S firmy Indesit. Opinie użytkowników tej lodówki są pozytywne i często zwracają uwagę na dobry stosunek jakości do ceny. Choć urządzenie to nie posiada wielu nowoczesnych funkcji, w cenie już od około 950 zł, można dostać sprzęt naprawdę godny uwagi.

Pierwszą cechą o której watro wspomnieć,  jest technologia optymalnej wilgotności powietrza, która chroni jedzenie przed wysychaniem i przedłuża trwałość i świeżość produktów. Lodówka stale monitoruje i kontroluje wilgotność powietrza, w razie potrzeb, dostosowując ją do wartości optymalnych.

Najważniejszą cechą zdaniem redakcji, jest jednak technologia SilentCooling, zapewniająca użytkownikom ciszę i spokój. Ta niewątpliwie cicha lodówka, pracuje nie głośniej niż na poziomie 38 dB i tym samym plasuje się wśród najbardziej cichych urządzeń w zestawieniu „Ranking lodówek 2020”. Potwierdzają to liczne pozytywne opinie użytkowników, bardzo często podkreślających tą zaletę.

W kwestii wymiarów, lodówka z całkowitą pojemnością 271 l i wysokością niecałych 159 cm, plasuje się w środku stawki, będąc sprzętem idealnym dla singla, pary czy też małej rodziny. Chłodziarka posiada trzy półki z hartowanego szkła, odpornego na porysowania i zniszczenia a także dużo bezpieczniejszego niż zwykłe szkło.

Zainstalowane oświetlenie LED jest odpowiedzią producenta na potrzebę oszczędności energii a przy tym dbałości o środowisko naturalne. Przyjemne światło pomoże odnaleźć wszystkie potrzebne produkty, gdyż jest ono równomiernie rozprowadzone po całym wnętrzu urządzenia.

Odszranianie komory chłodziarki przebiega automatycznie dzięki skraplaniu się wody na tylnej ścianie, która następnie spływa do otworu spustowego, zbiera w specjalnym pojemniku, skąd następnie odparowuje. W kwestii zamrażarki, w modelu Indesit LR6S1S, zastosowano technoligię LowFrost, która skutecznie zapobiega formowaniu się kryształków lodu w urządzeniu. Dzięki temu, proces rozmrażania lodówki jest łatwiejszy i można przeprowadzać go znacznie rzadziej.

Podsumowując, lodówka Indesit LR6S1S, znalazła się w zestawieniu głównie ze względu na liczne pozytywne opinie jak również cechy, które sprawiają, że jest to model godny uwagi. W cenie poniżej 1000 zł, można dostać naprawdę cichą lodówkę, posiadającą funkcję kontroli wilgotności powietrza, przedłużającą świeżość i smak produktów.  Dodatkowo, oświetlenie LED umila korzystanie z urządzenia i dba o niskie zużycie energii, a tym samym o zasobność naszego portfela.

Opinie użytkowników:

„Lodówka kupiona za radą sprzedawcy ze sklepu ze sprzętem AGD. Jak na swoją cenę oferuje całkiem sporo. Jedynymi minus to przestrzeń między balkonikami w drzwiach lodówki przez co jakieś większe butelki nie bardzo się mieszczą.” – Dominik, Łomża

„Jedna z tańszych lodówek oferujących przyzwoitą jakość i sporą pojemność. Dla kogoś przy ograniczonym budżecie propozycja warta rozważenia. Ja osobiście jestem z niej bardzo zadowolona.” – Joanna, Krosno

„Idealna do mieszkania na wynajem. Spełnia swoje funkcje, a przy okazji jest tania, więc w razie jakieś poważniejszej awarii można po prostu kupić następną.” – Andrzej,  Warszawa

„Nie ma się co okłamywać. Nie jest to Bosch czy Samsung, ale cena i pojemność rekompensuje braki super zaawansowanych funkcji. Do zwykłego codziennego użytku zupełnia wystarczająca. ” – Karolina,  Konin

Znajdź najtaniej

Porównaj ceny lodówki w sklepach internetowych i zobacz, gdzie kupisz ją najtaniej.

Specyfikacja techniczna:

Model: Whirlpool BLF8121W
Klasa energetyczna: A+
Pojemność całkowita: 271 l
Pojemność chłodziarki: 196 l
Pojemność zamrażarki: 75 l
Roczne zużycie energii: 266 kWh/rok
Klasa klimatyczna: SN-T
System NoFrost: Nie
Wysokość: 1587 mm
Szerokość: 595 mm
Głębokość: 655 mm
Poziom hałasu: 38 dB
Zdolność zamrażania: 4 kg / 24 godziny
Półek w chłodziarce: 5
Szuflad w zamrażarce: 2

Zalety:

 • dobry stosunek jakości do ceny
 • kontrola wilgotności powietrza
 • oświetlenie LED
 • zewnętrzna powłoka odporna na ślady palców

Wady:

 • brak NoFrost
 • utrudnione przechowywanie kartonów i butelek w drzwiach
 • ciężko otwierające się drzwi
 • brak możliwości przełożenia balkoników na drzwiach

Chłodziarka, zamrażarka czy może 2w1

Zanim skupimy się na wyborze konkretnego modelu czy producenta warto przeanalizować dokładnie nasze oczekiwania wobec produktu. Wbrew pozorom chłodziarko zamrażarka potocznie nazywana lodówką jest tylko jednym z możliwych wyborów. Z zależności od naszych potrzeb alternatywę może stanowić chłodziarka lub zamrażarka. Różnice pomiędzy poszczególnymi typami wyjaśniamy poniżej.

Chłodziarka bez zamrażalnika

Tego typu urządzenie nie posiada odrębnej części w której stale utrzymuje się temperatura ujemna czyli potocznie zamrażalnika. Węższe zastosowanie sprawia, że popularność takiego rozwiązania jest stosunkowo niska, a tym samym liczba dostępnych na rynku modeli jest ograniczona.

Chłodziarka bez zamrażalnika może być jednak bardzo dobrym wyborem dla rodziny wieloosobowej posiadającej wystarczająco dużo przestrzeni na posiadanie osobnej chłodziarki i zamrażarki. 

Zamrażarka

Zamrażarka pozwala na stałe utrzymywanie ujemnych temperatur do nawet -30 °C i tym samym idealnie nadaje się do długotrwałego przechowywania zamrożonej żywności. Zamrażarka będzie stanowić dobry wybór dla osób potrzebujących więcej miejsca na mrożonki, robiących zakupy spożywcze rzadziej, ale w dużych ilościach czy osób planujących zamrażanie przykładowo mięs na wiele miesięcy.

Do wyboru mamy dwa podstawowe typy tego rodzaju urządzeń:

 • Zamrażarka szufladowa – wyglądem zewnętrznym przypomina standardową pionową lodówkę. Przestrzeń wewnątrz zamrażarki w celu łatwiejszego przechowywania i dostępu do produktów podzielona jest szuflady których liczba może wahać się w zależności od wielkości zamrażarki
 • Zamrażarka skrzyniowa – wyglądem przypominające duże kufry lub skrzynie z drzwiami otwieranymi do góry.  Ze względu na swoje gabaryty zamrażarki skrzyniowe znajdują zazwyczaj swoje miejsce w domowych spiżarniach czy pomieszczeniach gospodarczych.

Chłodziarko zamrażarka (Lodówka)

Najpopularniejszy i  jednocześnie najczęściej wybierany typ urządzenia chłodniczego spotykanego w domach. Lodówka stanowi optymalne połączenie wspomnianych wyżej urządzeń. Dzięki osobnym komorom utrzymującym różne temperatury idealnie nadaje się do jednoczesnego przechowywania zarówno świeżej żywności jak i żywności mrożonej.

Szeroka gama modeli o różnych pojemnościach i dodatkowych funkcjach pozwala z łatwością znaleźć produkt idealnie odpowiadający naszym potrzebom, gustowi i stylowi życia. Jaka jest zatem najlepsza lodówka? Poniżej przedstawiamy odpowiedź na to pytanie.

Podstawowe rodzaje lodówek,  czyli jaką lodówkę kupić

Lodówka do w zabudowy czy wolnostojąca

Kolejną decyzją jaką przyjdzie nam podjąć przy zakupie lodówki będzie wybór między lodówką do zabudowy a lodówką wolnostojącą. Zarówno jedno i drugiej rozwiązanie ma swoich zwolenników i przeciwników. W każdej z tych podkategorii znajdziemy również najlepsze lodówki jak i modele mniej udane.

Różnice w opiniach zależą bardziej od osobistych preferencji niż od obiektywnych kryteriów. Niewątpliwą zaletą jaką mogą się pochwalić lodówki wolnostojące to bardzo bogata oferta dostępnych modeli różnych producentów. Choć trudno w to uwierzyć wybór nie ogranicza się do kilkudziesięciu, ale do ponad tysiąca różnych urządzeń. Najnowsze lodówki pojawiają się na rynku regularnie w odstępie czasowym nie dłuższym niż kilka miesięcy.

Lodówki do zabudowy nie są aż tak licznie reprezentowane w sklepach stacjonarnych i internetowych, ale także i w tym przypadku nie można narzekać na szerokość oferty. W powyższym zestawieniu skupiamy się głównie na lodówkach wolnostojących jako, że to stanowią najczęstszy wybór kupujących. W poradniku zakupowym nie pomijamy jednak lodówek do zabudowy. Co zatem warto wziąć pod uwagę wybierając rodzaj lodówki?

Lodówka wolnostojąca

Decydując się na lodówkę wolnostojącą mamy pełną dowolność jeśli chodzi o jej lokalizację. W zależności od wielkości i rozkładu naszej kuchni możemy wybrać lodówkę idealnie odpowiadającą gabarytami dostępnej przestrzeni. Co więcej wśród najlepszych lodówek wolnostojących znajdziemy modele wyposażone w bardzo wiele dodatkowych funkcji.

Lodówka z kostkarką czy lodówka z dozownikiem wody to w zdecydowanej większości modele wolnostojące. Jeśli szukamy większej lodówki typu side by side także i w tym przypadku powinniśmy się skłonić w stronę lodówek wolnostojących. Kolejną zaletą tego typu lodówek jest ich mobilność. Jeśli po kilku latach zdecydujemy się zmienić mieszkanie na większe lub przeprowadzić się do domu nie będziemy mieli problemu z demontażem lodówki w starej kuchni. 

Lodówka do zabudowy

Jeśli lodówki wolnostojące mają tyle zalet to dlaczego warto zdecydować się na lodówkę do zabudowy? Lodówka do zabudowy może być dobrym rozwiązaniem dla osób dopiero wykańczających nową kuchnię i mogących już na samym początku dokładnie zaplanować jej rozkład i umiejscowienie lodówki.

Co zyskujemy w zamian? Przede wszystkim decydując się na lodówkę do zabudowy możemy idealnie dopasować ją do stylu naszej kuchni i niejako ukryć ją w ciągu pozostałych mebli kuchennych. Takie rozwiązanie wybierają zazwyczaj osoby ceniące sobie prosty minimalistyczny design.

Warto jednak pamiętać, iż lodówki do zabudowy są zazwyczaj nieco płytsze od swoich wolnostojących odpowiedników. Wynika to głównie ze standardowej głębokości szafek kuchennych i konieczności ich licowania z frontem lodówki. Powyższy ranking nie zawiera modeli do zabudowy. Tej podkategorii poświęciliśmy osobne szczegółowe zestawienie.

Pozostałe typy lodówek

Wspomniane powyżej dwa typy stanowią jedynie jedno z kryteriów według których możemy podzielić lodówki. Spektrum dostępnych możliwości jest jednak zdecydowanie szersze i pozwala na dobranie produktu według własnych oczekiwań i preferencji. Odpowiedź na pytanie jaka lodówka najlepsza nie jest zatem jednoznaczna i pozostaje kwestią indywidualną

Lodówka side by side (Lodówka podwójna)

Lodówka side by side lub inaczej lodówka Door in Door to kategoria która pojawiła się na rynku stosunkowo niedawno. Najważniejszym wyróżnikiem tego typu lodówek jest bardzo duża pojemności i charakterystyczny sposób otwierania podobny do otwierania szafy. We względu na swoje zdecydowanie większe gabaryty lodówki podwójne nadają się do bardziej przestronnych kuchni.

Tego typu urządzenie może występować zarówno jako lodówka dwudrzwiowa jak i lodówka czterodrzwiowa, gdzie zamrażalnik umiejscowiony na dole lodówki podobnie jak górna część wyposażony jest w parę drzwi. Dobrej klasy lodówki Side by Side, co oczywiste, to modele zdecydowanie droższe.

Finalna cena zależy nie tylko od marki, ale głównie od dodatkowych opcji. Jeśli naszym marzeniem jest lodówka z kostkarką do lodu lub lodówka z dystrybutorem wody (dozownikiem wody) to właśnie wśród lodówek Side by Side znajdziemy najwięcej modeli spełniających nasze oczekiwania. 

Lodówka French Door

Pewnego rodzaju odmianą lodówek Side by Side są lodówki French Door. Cechuje je przede wszystkim bardzo duża pojemność często przekraczająca nawet 500 litrów. Lodówki French Door mogą też okazać się ciekawą opcją dla osób potrzebujących bardzo pojemnego zamrażalnika, ale jednocześnie nie planujących zakupu osobnej zamrażarki. Pojemność zamrażalnika tego typu może dochodzić bowiem nawet do 150 litrów.

Charakterystyczną cechą wizualną lodówek French Door jest sposób dostępu do dolnego zamrażalnika w postaci wysuwanych jednej lub dwóch szuflad.

Lodówka dwudrzwiowa

To najbardziej rozpowszechniony i najpopularniejszy typ lodówki wolnostojącej wyposażony w oddzielną chłodziarkę i zamrażarkę. Osobne drzwi pozwalają korzystać z zamrażalnika bez konieczności niepotrzebnego otwierania i utraty temperatury w części chłodziarki.

Lodówki dwudrzwiowe ze względu na swoją popularności są także najliczniej reprezentowane w naszym zestawieniu “Ranking lodówek 2020”

Lodówka jednodrzwiowa

Lodówka jednodrzwiowa przez wzgląd na swoje kompaktowe wymiary często postrzegana jest jest jako lodówka podblatowa. W zależności od wysokości może oczywiście idealnie pasować pod blat kuchenny,ale równie dobrze może występować jako mała lodówka wolnostojąca (lodówka bez zabudowy).

Zamrażalnik w lodówkach jednodrzwiowych umieszczony jest zazwyczaj w górnej części i wyposażony w wewnętrzne drzwi jednak jego pojemność rzadko przekracza 20 litrów.

Lodówka retro (lodówka vintage)

Lodówki w stylu retro zyskały na popularności głównie za sprawą włoskiej marki Smeg. Coraz więcej osób chcących dodać mocnego akcentu wizualnego swojej kuchni decyduje na niebanalną stylistycznie lodówkę w odważnych kolorach. Zaokrąglone kształtym, wykończenie na wysoki połysk i styl przywodzący na myśli Amerykę lat 50 to podstawowe wyróżniki lodówek retro.

Wbrew pozorom gama lodówek vintage jest bardzo szeroka i znajdziemy w niej modele wyposażone we wszystkie współczesne rozwiązania jak chociażby system No Frost.

Jaką lodówkę kupić? Na co zwrócić uwagę wybierając lodówkę?

Klasa energetyczna lodówki

W przeciwieństwie do zmywarki, piekarnika czy płyty indukcyjnej lodówka jest urządzeniem kuchennym stale korzystającym z energii elektrycznej w celu utrzymania odpowiedniej temperatury chłodzenia. Tym samym to ile prądu zużywa lodówka będzie miało istotne znaczenie na wysokość naszych comiesięcznych rachunków na prąd. Stając zatem przed zakupem nowej lodówki warto zwrócić uwagę na tej parametr.

Z pomocą na szczęście przyjdą nam obowiązkowe etykiety energetyczne dołączone zgodnie z rozporządzeniem Unii Europejskiej do każdego modelu. Parametr ten jest także mocno  wykorzystywany przed sklepy jako element różnicujący klasę lodówki. Jaka klasa energetyczna jest najlepsza? Najmniej prądu zużywają najlepsze lodówki w klasie A+++, ale ich wysoka energooszczędność znajduje także odzwierciedlenie w finalnej cenie produktu. Należy jednak pamiętać, że klasa energetyczna jest tylko jednym z czynników na zużycie prądu.

Nawet energooszczędne lodówki o większych gabarytach wyposażone z pojemne zamrażalniki będą cechowały się większym zapotrzebowaniem na energię niż ich mniejsze odpowiedniki. Nie bez znaczenia pozostają także ustawienia lodówki których możemy dokonać jako użytkownicy. Wykorzystując maksymalną moc lodówki i najniższą temperaturę zmuszamy agregaty do cięższej pracy i większego poboru prądu.

Wybierając produkty do porównania braliśmy pod uwagę nie tylko klasę energooszczędności, ale także stosunek energooszczędności do ceny.

Polecane klasy energetyczne lodówek wolnostojących:

Polecane klasy energetyczne lodówek do zabudowy:

Lodówka z zamrażarką na górze czy na dole

Kolejnym aspektem mającym bezpośredni wpływ na wygodę korzystania z lodówki i jej funkcjonalność ma umiejscowienie zamrażalnika. W ofercie producentów  znajdziemy dwa podstawowe typy lodówek z zamrażalnikiem na górze lub na dole. Choć wybór odpowiedniego rozwiązania jest kwestią indywidualną, poniżej przedstawiamy argumenty oraz wady i zalety każdej z opcji.

Lodówki z górnym zamrażalnikiem

Zamrażalniki umiejscowione w górnej części lodówki występują najczęściej w niższych i mniejszych gabarytowo modelach w tym w lodówkach podblatowych. Zamrażalniki górne mają mniejszą pojemność niż ich dolne odpowiedniki i zazwyczaj nie posiadają dodatkowych półek i szuflad. Ich pojemność sięga około 30 do 40 litrów, co może się okazać niewystarczające jeśli planujemy przechowywanie większej ilości mrożonych produktów.

W sprzedaży występują zarówno modele posiadające oddzielne drzwi do górnego zamrażalnika jak i takie w których zamrażalnik znajduje się w wewnętrznej komorze lodówki za małymi drzwiczkami. Górny zamrażalnik oferuje co naturalne łatwiejszy dostęp i nie wymaga schylania. Z drugiej jednak strony warto zastanowić się jak często planujemy z niego korzystać. Jeśli z funkcji zamrażarki korzystamy rzadziej lepszym rozwiązaniem będzie lodówka z zamrażarką na dole .

Lodówki z dolnym zamrażalnikiem

Lodówki z zamrażalnikiem na dole są zdecydowanie najczęściej  wybieranym typem. Niezaprzeczalną zaletą jest oczywiście zdecydowanie większa pojemność zamrażalnika przekraczająca w większych modelach 100 litrów. Lodówka z dużą zamrażarką to większa przestrzeń podzielona zazwyczaj dodatkowo na szuflady lub półki pozwalające osobno przechowywać mięsa czy mrożonki. Tego  typu rozwiązanie występuje zazwyczaj w większych lodówkach dwudrzwiowych jak również w lodówkach Side by Side i French Door.

Poziom hałasu lodówki. Najcichsze lodówki na rynku

Era lodówek potrafiących swoim hałasem wyrwać człowieka ze snu w środku nocy szczęśliwie już minęła. Nie oznacza to jednak, że wszystkie nowoczesne czy najlepsze lodówki są prawie bezgłośne lub nie różnią się poziomem hałasu. Cicha lodówka to generalizując taka której hałas nie przekracza 45 dB. Modele proponowane z naszym zestawieniu  osiągają w tej kategorii jeszcze lepsze wyniki.

Najlepsze ciche lodówki osiągają bowiem poziom zaledwie 38 – 39 dB. O ile nieco wyższy hałas nie ma większego znaczenia w mieszkaniach w osobną kuchnią to w przypadku salonów z aneksem kuchennym w których spędzamy sporo czasu towarzystwo głośnej lodówki może stanowić pewien dyskomfort.

Najcichsze lodówki wolnostojące kosztują co prawda nieco więcej, ale jest to bez wątpienia opłacalna inwestycja.

Liczba agregatów i termostatów

Najprostszym i najbardziej podstawowym rozwiązaniem stosowanym w lodówkach jest kombinacja jednego termostatu odpowiadającego za regulację temperatury z jednym agregatem odpowiadającym za pracę obu komór chłodziarki i zamrażarki. W droższych modelach możemy spotkać się z kombinacją jednego agregatu z dwoma lub nawet trzeba termostatami pozwalającymi na odrębną regulację temperatury w poszczególnych komorach.

Najlepsze lodówki wyposażone są w najbardziej zaawansowane rozwiązania posiadające zarówno dwa termostaty jak i dwa osobne agregaty. To zdecydowanie najciekawsza, ale i najdroższa opcja pozwalająca nie tylko niezależnie regulować temperatury, ale także na tymczasowe wyłączenie którejś z komór jeśli aktualnie z niej nie korzystamy. Niestety jak można się spodziewać dwa osobne agregaty oznaczają większe zużycie prądu, a tym samym wyższy koszt użytkowania.

Klasa klimatyczna lodówki

Klasa klimatyczna lodówki definiuje optymalny zakres temperatur w których może pracować urządzenie bez utraty swojej efektywności. Unia Europejska wyróżniła cztery klasy klimatyczne oznaczone symbolami SN, N, T, ST odpowiadające odpowiednim przedziałom temperatur. W klimacie umiarkowanym w którym znajduje się Polska najlepszym rozwiązaniem jest wybór lodówki z jednej z dwóch podstawowych klas czyli SN lub N. Takie też modele wybraliśmy do naszego rankingu lodówek.

Klasy klimatyczne lodówek:

 • Subnormalna (SN) –  od 10 do 32°C.
 • Normalna (N) – od 16 do 32°C
 • Subtropikalna (ST) – od 18 do 38°C
 • Tropikalna (T) – od 18 do 43°C

Montaż drzwi lodówki

Większość modeli lodówek standardowo posiada drzwi otwierane w prawą stronę. Jest rozwiązanie najwygodniejsze dla większości osób. Kupując nową lodówkę warto jednak wziąć ten aspekt pod uwagę i zastanowić się nad planowanym umiejscowieniem lodówki. Może się bowiem okazać, że przy usytuowaniu lodówki blisko ściany nie będziemy w stanie otworzyć drzwi do pełnego kąta i wysunąć szuflad.

Rozwiązaniem mogą być lodówki w których producent konstrukcyjnie przewidział możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi. Sama zmiana kierunku nie jest operacją trudną, a może okazać się praktyczna jeśli planujemy w przyszłości większe przemeblowanie w kuchni lub przeprowadzkę do nowego miejsca.

Optymalna pojemność lodówki

Jeśli mielibyśmy zwrócić uwagę na tylko jedno kryterium przy wyborze najlepszej lodówki to bez wątpienia powinna to być pojemność lodówki. To właśnie ona, a nie liczba dodatkowych funkcji lub klasa energetyczna zdecyduje czy lodówka w codziennym użytkowaniu spełni swoje podstawowe zadanie i pomieści wszystkie nasze produkty spożywcze.

Niestety nie istnieje coś takiego jak optymalna pojemność lodówki w zależności od ilości osób w gospodarstwie domowym lub jak często robimy zakupy. Jak w wielu innych przypadkach jest to kwestia bardzo indywidualna uzależniona od stylu życia czy chociażby tego czy przygotowujemy posiłki na dwa lub trzy dni jednocześnie.

Osoby dla których gotowanie jest pasją będą oczywiście potrzebować zdecydowanie większej pojemności niż osoby często jadające poza domem. 

Lodówka wymiary

Co oczywiste pojemność przekłada się na wymiary lodówki. Standardowa szerokość lodówki jedno lub dwudrzwiowej wolnostojącej oscyluje w granicach 55 do 65 cm. Zdecydowanie szersze są oczywiście lodówki side by side lub French Door. W tym przypadku możemy mówić o szerokości dochodzącej do nawet 100 cm.

Drugim istotnym parametrem jest oczywiście wysokość lodówki. Tutaj rozpiętość wymiarów jest jeszcze większa. Od kompaktowych lodówek podblatowych poniżej 90 cm do dużych modeli pojemnych chłodziarko-zamrażarek o wysokości nawet 2 metrów. Kryterium wysokości może mieć szczególne znaczenie jeśli planujemy umiejscowienie lodówki pod szafkami wiszącymi w kuchni.

Kolor lodówki

Kupując nową lodówkę wiele osób decyduje się dopasować kolor frontu lodówki do pozostałych sprzętów AGD takich jak zmywarka czy piekarnik. Bardziej odważne osoby wybierają nie tylko fronty, ale całe obudowy lodówek w mniej popularnych, ale za to bardziej odważnych kolorach. Największy wybór kolorowych lodówek znajdziemy w ofercie marki SMEG specjalizującej w urządzeniach dla miłośników designu.

 • Czarna lodówka
 • Biała lodówka 
 • Czerwona lodówka
 • Niebieska lodówka
 • Zielona lodówka
 • Żółta lodówka

Dodatkowe funkcje lodówek

Lodówka no frost

Chyba najbardziej rozpoznawalna funkcja dodatkowa wielu lodówek. Co ciekawe jest to jednocześnie opcja najbardziej niezrozumiała lub mylnie interpretowana. Wynika to głównie z faktu, że system No Frost u każdego producenta może mieć inne zastosowanie.

W założeniu system no frost zapobiega osadzaniu się szronu i lodu. Wydawać by się mogło rozwiązanie idealne. Nikt przecież nie lubi spędzać czasu na rozmrażanie lodówki.

Warto mieć świadomość, iż system No Frost może występować tylko w zamrażarce lub w obu komorach czyli również w komorze chłodzącej.

O ile w tym pierwszym przypadku jest to rozwiązanie najbardziej jak najbardziej rekomendowane to w przypadku komory chłodzącej może powodować wysuszanie przechowywanych produktów. Aby tego uniknąć należy szukać modeli w których utrzymywany jest odpowiedni poziom wilgotności  (70-90%).

Dobre lodówki no frost posiadają odpowiednie systemy zapobiegające przesuszaniu produktów. 

Samorozmrażanie lodówki

Funkcja No Frost często bywa także mylona z systemem samorozmrażania. Samorozmrażanie polega na samoistnych roztopieniu szronu zalegającego na tylnej ścianie komory chłodzącej, a następnie na usunięciu powstałej ze szronu kropli wody do specjalnego pojemnika na zewnątrz urządzenia.

Lodówka z kostkarką do lodu

Moda na lodówki z kostkarką do lodu przyszła do Polski głównie z USA. Opcja ta występuje najczęściej w większych lodówkach Side by Side. To bez wątpienia idealne rozwiązanie na upalne letnie dni, która jednak znajduje swoje odzwierciedlenie z wyższej cenie.

Lodówka z dystrybutorem wody

Trend dodawania to lodówek coraz to nowych funkcji nie ustaje. Dobrym przykładem może być lodówka z dozownikiem wody. Dzięki podłączeniu urządzenia do sieci wodociągowej i zastosowaniu dodatkowych filtrów oczyszczających możemy cieszyć się szklanką zimnej czystej wody po kilku sekundach od naciśnięcia odpowiedniego przycisku na lodówce.

Funkcja Multi-Airflow (Coolflow lub Hybrid cooling)

System Multi-Airflow można porównać do występującego w dobrych piekarnikach termoobiegu. Wymuszony obieg powietrza w obrębie komory chłodzącej powoduje wyrównanie temperatury dzięki czemu zarówno na górnym jak i dolnych poziomach chłodziarki nasze produktu spożywcze będą jednakowo schłodzone.

Delikatne domykanie drzwi lodówki

W zależności od producenta delikatne zamykanie drzwi lodówce może występować także pod nazwą Soft System SoftClose. Dzięki zastosowanym specjalnym zawiasom lodówka zamyka się bardzo płynnie i cicho.

Powłoka antyfinger print

Zastosowanie w lodówce powłoki antyfinger print zapobiega pozostawianiu na obudowie nieestetycznych odcisków palców. Rozwiązanie to jest szczególnie przydatne w lodówkach z obudową z aluminium, stali i w kolorze Inox.

Najlepsze marki lodówek. Jakiej firmy lodówka będzie najlepsza?

Lodówka do zabudowy, wolnostojąca czy side by side to obowiązkowy punkt oferty każdego producenta sprzętu AGD. Mnogość marek, co naturalne, rodzi konkurencję w zabieganiu o nowych klientów. Producenci lodówek nieustannie wprowadzają do sprzedaży nowe modele wyposażone w coraz to więcej udogodnień a klienci stają przed dylematem jakiej firmy lodówkę kupić by nie żałować

Dobra lodówka to już dziś za mało, aby zdobyć pozycję lidera na rynku. Coraz więcej kupujących mając tak bogaty wybór zwraca uwagę na takie parametry jak energooszczędność, dodatkowe funkcje czy chociażby wspomniany wcześniej system no frost. Czy istnieje jedna najlepsza marka lodówek? Które marki lodówek są zatem warte uwagi? Które cieszą się największą popularnością i zaufaniem? Poniżej przedstawiamy kilka z nich. 

 • Lodówki Samsung – marka Samsung może pochwalić się wyjątkowo szeroką gamą lodówek obejmującą ponad 160 różnych modeli. W głównej mierze są to lodówki z zamrażalnikiem dolnym, ale znajdziemy także niezwykle szeroki wybór lodówek side by side. Lodówka Samsung podobnie jak pralka czy zmywarka tego producenta postrzegana jest jako produkt dobrej jakości.
 • Lodówki Bosch – oferta tej marki choć nie tak obszerna jak konkurencyjnego Samsunga bogata jest w bardzo dobrej jakości modele. Lodówka Bosch, a konkretniej model KGN39KL35 zajmuje obecnie pozycję lidera w naszym zestawieniu głównie za sprawą wyjątkowo pozytywnych opinii użytkowników. Lodówki Bosch nie należą do najtańszych na rynku. Ich ceny zaczynają się od kwoty około 1300 zł.
 • Lodówki Amica – produkty tego producenta cieszą się bardzo dużą popularnością wśród kupujących za sprawą bardzo dobrego stosunku jakości do ceny. Lodówka Amica AMICA FK239.3X jest hitem sprzedaży wielu sklepów internetowych i nic nie wskazuje, żeby mogła szybko utracić tę pozycję.
 • Lodówki Beko – pod względem liczba modeli chyba tylko marka Beko może konkurować z Samsungiem. Ten węgierski producent sprzętu AGD zdobył silną pozycję na polskim rynku oferując dobre jakościowo produkty w atrakcyjnych cenach. Lodówka Beko może być dobrym wyborem dla osób poszukujących lodówki side by side. Producent oferuje ponad 10 modeli o dużej pojemności wyposażonych w wiele praktycznych rozwiązań.
 • Lodówki Whirlpool – dużą popularnością cieszą się także lodówki marki Whirlpool. Producent ma swojej ofercie kilka bardzo udanych modeli które ze względu na swoją relację ceny do jakości i niezawodności znajdują szerokie grono nabywców.
 • Lodówki Smeg – markę Smeg warto wspomnieć z co najmniej kilku powodów. Podstawowym jest oczywiście design. Wiele osób myśląc “lodówka retro” automatycznie kojarzy produkty tej marki. Lodówka Smeg to bogata gama dostępnych kolorów i pojemności. Jeśli szukamy zatem produktu nietuzinkowego, który nada naszej kuchni niepowtarzalnego charakteru, warto przyjrzeć się ofercie tej marki.

Produkty wymienionych marek najczęściej trafiają także  to różnego rodzaju zestawień typu “ranking lodówek” czy “najlepsze lodówki na rynku”.

Do pozostałych popularnych producentów lodówek należą marki Hotpoint Ariston, Electrolux, Liebherr, LG, Gorenje, Indesit, Mastercook,Siemens czy Haier.

Powyższe marki to bez wątpienia zdecydowani liderzy w swojej kategorii. Nie jest to jednak kompleksowy ranking producentów pralek. Na rynku funkcjonuje wiele mniej lub bardziej znanych producentów posiadających w swojej ofercie dobre lodówki do zabudowy jak i te wolnostojące. Ich modele ze względu na znikomy udział w rynku i brak godnych zaufania opinii użytkowników nie znalazły jednak swojego miejsca w naszym teście lodówek wolnostojących.  Do niszowych na polskim rynku marek lodówek należą Adler, Ardo, Begood, Candy, Concept, Daewoo, De Dietrich, Exquisit, Franke, Freggia, Grundig, Guzannti, Hitachi, Kernau, Klarstein, Mpm, Philco, Polar, Ravanson czy Severin.

Wiele osób decyduje się także na zakup zarówno mebli kuchennych jak i całego wyposażenia w sieci Ikea. Lodówka Ikea może być zatem rozsądnym wyborem dla osób szukających dobrej lodówki dla których marka nie ma zbyt dużego znaczenia.

Najmniej awaryjne lodówki

Zestawienie “Ranking niezawodności lodówek”  byłby najlepszą odpowiedzią na pytanie dotyczące najmniej awaryjnych lodówek. Niestety podsumowań typu “Lodówki ranking niezawodności” nie znajdziemy w internecie zbyt wielu. Czy to oznacza, że lodówki się nie psują? Niestety nie. Lodówki podobnie jak inne sprzęty AGD ulegają mniejszym i większym awariom których usunięcie bywa czasem kosztowne. Przygotowując zestawienie jednym z wielu aspektów które przeanalizowaliśmy były opinie realnych użytkowników na temat usterkowości lodówek.

Wybór markowej lodówki może zmniejszyć ryzyko awaryjności, ale nawet producenci uważani za godnych zaufania wypuszczają na rynek bardziej lub mniej istotne modele. Co więcej na rynku pojawiają się stale nowe modele które zazwyczaj przez pierwsze lata użytkowania są bezawaryjne. Kupując lodówkę warto sprawdzić czy producent lub sklep nie oferują możliwości przedłużenia gwarancji na kolejne lata za niewielką dopłatą. Takie rozwiązanie pozwoli nam uchronić się przed dodatkowymi kosztami w razie ewentualnej usterki po upływie standardowego okresu gwarancyjnego.

Ceny lodówek

Rozpiętość cenowa w przypadku lodówek jest wyjątkowo duża. To ile zapłacimy zależy od bardzo wielu czynników począwszy od wielkości lodówki, jej klasy energetycznej, liczby dodatkowych funkcji czy chociażby marki producenta.

Ceny małych lodówek zaczynają się już od kwoty nieco powyżej 300 zł. Standardowej wielkości lodówka to wydatek od 900 zł do ponad 3000 zł. W przedziale od 3000 zł znajdziemy już pierwsze lodówki Side by Side jednak w przypadku bardziej zaawansowanych modeli takich jak lodówka z kostkarką które znajdziemy w zestawieniach typu “Top 10 lodówek” musimy przygotować się na wydatek w granicach 4000 – 5000 zł.

 • Jaka lodówka do 1000 zł – zobacz polecane lodówki do 1000 zł
 • Jaka lodówka do 1500 zł – zobacz polecane lodówki do 1500 zł
 • jaka lodówka do 2000 zł – zobacz lodówki lodówki do 2000 zł

Nie ma zatem jednej najlepszej odpowiedzi na pytanie ile warto wydać na lodówkę. Zanim zdecydujemy się na wydanie kilku tysięcy złotych warto szczerze odpowiedzieć sobie na pytanie jakie parametry są dla istotne.

Tania lodówka nie musi bowiem wcale oznaczać produktu gorszej jakości. Porównywarka lodówek i ich cen, taka jak chociażby Ceneo, pozwoli znaleźć najlepszą aktualnie ofertę na rynku i niejednokrotnie zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Porównanie lodówek powinno być zatem obowiązkowym krokiem przed dokonaniem finalnego zakupu.

Gdzie kupić lodówkę?

Zastanawiasz się gdzie najtaniej kupić lodówkę? Rankzy.pl jest idealny miejscem znalezienia nowoczesnej pralki w najlepszej cenie. Dzięki funkcjonalnościom naszego serwisu i współpracy afiliacyjnej z Ceneo masz możliwość porównania bieżących cen we wszystkich sklepach internetowych jednocześnie.

Jeśli mieszkasz w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu czy innym dużym mieście i chcesz na żywo zobaczyć polecane lodówki które planujesz kupić może też udać się do sklepu stacjonarnego jednej z sieci handlowej. Pamiętaj, że nie wszystkie modele dostępne w internecie będą też dostępnego w sklepach fizycznych.

Przy ograniczonym budżecie można także przed zakupem zerknąć na takie platformy internetowe jak OLX czy Allegro gdzie sporadycznie trafiają się bardzo dobre oferty na tanie lodówki.

[kkratings]

Oceń nasz ranking

Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas ranking lodówek wolnostojących 2020 ułatwił Ci podjęcie decyzji o wyborze produktu idealnie dostosowanego do Twoich potrzeb i oczekiwań oraz pozwolił znaleźć najlepszą cenowo. Będziemy wdzięczni za pozytywną ocenę.