Najlepszy nawilżacz powietrza do domu – ranking 

Jaka nawilżacz powietrza warto kupić? Nasz ranking pomaga znaleźć odpowiedź na to pytanie. Sprawdź recenzje, opinie użytkowników i zobacz gdzie kupisz dany model w najlepszej cenie.

Ranking nawilżaczy powietrza do domu

Z problemem suchego powietrza zmagamy się szczególnie w sezonie grzewczym, który trwa w Polsce przez wiele długich miesięcy. Powietrze o niskim poziomie wilgotności może powodować szereg negatywnych konsekwencji mających wpływ na nasze zdrowie. Począwszy od gorszego samopoczucia przez problemy z cerą czy włosami aż po alergię. Na skutki suchego powietrza szczególnie narażone są dzieci i niemowlęta. 

Używanie nawilżacza powietrza pozwala skutecznie rozwiązać wspomniane problemy, więc jego zakup wydaje się jak najbardziej uzasadnioną inwestycją. 

Wyzwanie może natomiast stanowić dobór odpowiedniego typu nawilżacza i modelu z ramach budżetu którym dysponujemy. Poniższy ranking nawilżaczy i poradnik zakupowy ułatwi podjęcie właściwej decyzji bez konieczności spędzania wielu godzin poświęconym na przeglądanie ofert sklepów. 

Nawilżacz powietrza ranking TOP 7 najlepszych modeli

Jak wśród setek nawilżaczy powietrza wybrać ten właściwy najbardziej dopasowany do naszych potrzeb? Możesz skorzystać z naszej listy polecanych modeli, która stanowić może duże ułatwienia. Pamietaj by przed zakupem sprawdzić cenę. Możesz oszczędzić dzięki temu nawet ponad 100 zł w przypadku niektórych nawilżaczy.

Ranking nawilżaczy powietrza wygrywa Eldom NU5

Nawilżacz powietrza Eldom NU5

Typ: Ultradźwiękowy
Wydajność: 209 ml/h
Pojemność zbiornika: 5,2 litra
Zasięg działania: 20 m2

Drugi najlepszy nawilżacz powietrza to Stadler Form Oskar

Nawilżacz powietrza Stadler Form Oskar

Typ: Ewaporacyjny
Wydajność: 178 ml/h
Pojemność zbiornika: 3,5 litra
Zasięg działania: 50 m2

Trzeci polecany nawilżacz powietrza to Philips AC4080/10

Nawilżacz powietrza Philips AC4080/10

Typ: Ultradźwiękowy
Wydajność: 220 ml/h
Pojemność zbiornika: – litra
Zasięg działania: 20 m2

Kolejny dobry nawilżacz powietrza to Eldom NU6

Nawilżacz Eldom NU6

Następny polecany nawilżacz to Philips HU4803/01

Nawilżacz Philips HU4803/01

Nasz ranking nawilżaczy powietrza obejmuje także model Blaupunkt AHS801

Nawilżacz Blaupunkt AHS801

Ranking nawilżaczy powietrza zamyka Philips HU4801/01

Nawilżacz Philips HU4801/01

Nawilżacz powietrza Eldom NU5

Nawilżacz powietrza Eldom NU5

ELDOM NU5 gości w zdecydowanej większości rankingów najlepszych nawilżaczy powietrza i nie można się temu dziwić.  Zaawansowane technologicznie urządzenie oferuje szereg nowoczesnych funkcji, ma świetny stosunek jakości do ceny i ogrom pozytywnych opinii użytkowników. Dzięki temu, zdaniem redakcji Rankzy.pl, jest to najlepszy nawilżacz powietrza dostępny na rynku.

Proponowany model NU5 posiada możliwość ustawienia pożądanego poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Wbudowany czujnik zadba o to, by urządzenie włączyło lub wyłączyło się w momencie gdy wilgotność spadnie lub zostanie osiągnięta założona wartość. Dodatkowo, nie musimy kontrolować stale poziomu wody, gdyż nawilżacz automatycznie się wyłączy gdy jej zabraknie.

Ciekawą funkcją rekomendowanego nawilżacza powietrza jest opóźniony start, dzięki któremu urządzenie zacznie działać w wyznaczonym przez nas momencie. Duży pojemnik na wodę o pojemności ponad 5 litrów, wystarczy na maksymalnie 17 godzin ciągłej pracy urządzenia. Czas ten będzie się skracał w zależności od ustawień dotyczących ilości wytwarzanej pary wodnej.

Eldom NU5 to nawilżacz ultradźwiękowy, który dodatkowo posiada funkcję jonizacji powietrza, neutralizującej jony dodatnie emitowane na przykład, przez urządzenia elektryczne. Nawilżacz wyposażony został w duży wyświetlacz w formie panelu LCD, przedstawiającego stan pracy urządzenia i aktualny poziom wilgotności. Korzystanie z nawilżacza jest proste i intuicyjne.

Polecany nawilżacz powietrza Eldom NU5 posiada wiele funkcji dostępnych w urządzeniach z wyższej półki cenowej a dostać go możemy za już około 140 zł. Ten tani nawilżacz powietrza chwalony jest przez użytkowników za swoją funkcjonalność, cichą pracę, wydajność i znakomity stosunek jakości do ceny.

Opinie użytkowników:

„Super nawilżacz w rozsądnej cenie. Szukałam czegoś do 200 zł i tej kwocie Eldom moim zdaniem wygrywa. Co ważne jest cichy nie powiera dużo energii.” – Natalia, Wrocław

„Kupiłam nawilżacz do pokoju dziecięgo i jestem bardzo zadowolna. Jest estetyczny, funkcjonalny i bardzo dobrze nawilża powietrze. Na plus duży czytelny wyświetlacz.” – Dominika, Opole

„Polecam. Nie hałasuje, jest solidnie wykonany i skuteczny. Na początku musiałam zerknąć do instrukcji, bo obsługa wydawała mi się nieintuicyjna, ale po pierwszym użyciu wszystko staje się jasne. ” – Marta, Kraków

„Działa zgodnie z oczekiwaniami. Napełnianie wody jest proste, a zbiornik starcza na długi czas pracy.” – Karolina, Szczecin

„Nie mam żadnych zastrzeżeń. Higrometr pokazuje wilgotność powietrza, więc można zobaczyć jak szybko jest w stanie nawilższy powietrze. Jak na swoją niewygorówaną cenę ofertuję całkiem sporo” – Małgorzata, Toruń

„Sprawdzałam nawilżacze parowe różnych marek i w różnych cenach, ale ostatecznie zdecydowałam się na Eldom głównie ze względu na pozytywne recenzje. Po kilku miesiąch użytkowania jestem zadowolna z tego zakupu. Polecam” – Marta, Zamość

Znajdź najtaniej

Porównaj ceny nawilżacza powietrza Eldom w sklepach internetowych i zobacz, gdzie kupisz go najtaniej.

Specyfikacja techniczna:

Model: Eldom NU5
Moc: 30 W
Typ: Ewaporacyjny
Czas pracy na zbiorniku wody: 17 godzin
Pojemność zbiornika: 5,2 litra
Sterowanie: Elektroniczne
Gwarancja: 24 miesiące

Zalety:

 • Funkcja opóźnionego startu
 • Długi czas pracy
 • Stosunek jakości do ceny
 • Jonizacja powietrza
 • Sterowanie elektroniczne
 • Ceramiczny wkład filtrujący
 • Wydajność
 • Cicha praca
 • Duża pojemność 5,2 litra
 • Duży i czytelny wyświetlacz LCD
 • Timer
 • Możliwość ustawienia pożądanego poziomu wilgotności
 • Czujnik poziomu wody
 • Funkcja automatycznego wyłączania
 • Łatwy w obsłudze

Wady:

 • Krótki kabel zasilający
 • Po wyłączeniu urządzenie nie zapamiętuje poprzednich ustawień
 • Brak możliwości wyłączenia wyświetlacza

Nawilżacz powietrza Stadler Form Oskar

Nawilżacz powietrza Stadler Form Oskar

Stadler Form Oskar to nawilżacz ewaporacyjny, który w naturalny sposób dba o idealną wilgotność naszego domu. Szwajcarski producent Stadler Form wyposażył urządzenie w praktyczne i użyteczne rozwiązania oraz zadbał o elegancki design, który idealnie dopasuje się do każdego stylu i wnętrza..

Wbudowany w urządzeniu higrostat, kontroluje poziom nawilżenia powietrza i pozwala dostosować je do naszych indywidualnych preferencji. Do wyboru mamy pięć poziomów regulacji wilgotności powietrza oraz dwie prędkości wentylatora. Stadler Form Oskar to bardzo cichy nawilżacz powietrza, dbający również o niskie zużycie energii.   

Polecany nawilżacz powietrza, posiada dwa wymienne filtry antybakteryjne oraz kostkę z jonami srebra, dbającą o czystość wody w zbiorniku. Dodatkowy pojemnik na olejki zapachowe pozwoli na nasycenie powietrza ulubionym aromatem, wedle naszych preferencji.

Urządzenie posiada możliwość regulacji jasności kontrolek, z możliwością całkowitego wyłączenia ich podświetlenia w trybie nocnym, gdy na przykład, mogłyby przeszkadzać w spokojnym śnie. Dzięki funkcji automatycznego wyłączenia się urządzenia w przypadku pustego zbiornika, nie musimy się martwić nadmiernym zużyciem energii i spokojnie możemy zostawić je włączone nawet w nocy.

Rekomendowany nawilżacz powietrza Stadler Form Oskar, przeznaczony jest do pomieszczeń do 50 m2, posiada pojemnik na wodę o pojemności 3,5 litra, co w zależności od ustawionej prędkości, pozwala na wiele godzin nieprzerwanej pracy. Jego maksymalna wydajność to 370 g/l.

Według wielu opinii użytkowników, Stadler Form Oscar to dobry nawilżacz powietrza dla dziecka, który dzięki swojej cichej pracy świetnie sprawdzi się nawet w czasie snu. Całkowicie naturalny sposób nawilżania ewaporacyjnegozapobiega nadmiernemu zawilgoceniu pomieszczenia,, dbając o prawidłowe nawilżenie powietrza. Wpływa pozytywnie na spokojny sen, łagodzi objawy przeziębień i zmniejsza ryzyko infekcji, zwłaszcza w okresie grzewczym.

Zdaniem redakcji Rankzy.pl, rekomendowany nawilżacz Stadler Form Oscar zasłużył na miejsce na podium. Choć jego cena około 500 zł, może wydawać się zbyt duża w porównaniu z innymi dobrymi nawilżaczami dostępnymi na rynku, warto pamiętać o jego unikalnym i ciekawym designie, dbałości o detale oraz praktyczności dostępnych funkcji. To połączenie jakości, cichej pracy i świetnego wyglądu.

Opinie użytkowników:

„Nawilżacz Stadler kupiłam głównie ze względu na nowoczesny i minimalistyczny wygląd który pasował do wystroju pokoju córeczki. Nie jest najtańszy, ale jakość, wydajność i cicha praca skutecznie rekompensują ten fakt w moim odczuciu. Polecam.” – Kamila, Głogów

„Nawilżacza używamy od jakiegoś tygodnia i zdecydowanie czuć poprawę jakości powietrza. Po prostu przyjemniej się oddycha i lepiej śpi. Na zdrowiu nie ma co oszczędzać dlatego zdecydowałam, że warto wydać nieco więcej na coś co mam nadzieję dłużej mi posłuży” – Paulina, Łódź

„Za dawnych lat kładło się mokre ręczniki na kaloryferze, żeby podniosły wilgoć powietrza. Z tej perspektywy nawilżacz Stadler Form to technologiczna przepaść. Działa cicho, można ustawić konkretną wilgotność i do tego elegancko wygląda. Jeśli komuś nie szkoda 500 zł to naprawdę warto. ” – Marcin, Katowice

„Bardzo udany zakup. Łatwe uzupełnianie wody przez wlew w tylne klapce. Jedyny minus to konieczność wymiana filtrów co jakiś czas i ich cena, która mogłaby być nieco niższa moim zdaniem.” – Paweł, Białystok

Znajdź najtaniej

Porównaj ceny nawilżacza powietrza Stadler w sklepach internetowych i zobacz, gdzie kupisz go najtaniej.

Specyfikacja techniczna:

Model: Stadler Form Oskar
Wydajność: 370 g/h
Moc: 18 W
Wielkość pomieszenia: 50 m2
Pojemność zbiornika: 3,5 litra
Poziom hałasu: 26 – 39 dB(A)
Waga: 3,1 kg

Zalety:

 • Energooszczędność
 • Cicha praca
 • Elegancki design
 • Dozownik zapachów
 • Przyciemniane kontrolek w trybie nocnym
 • Automatyczne wyłączenie urządzenia w przypadku pustego zbiornika na wodę
 • Łatwe napełnianie zbiornika podczas pracy
 • Okienko kontrolne poziomu wody
 • Higrostat
 • 5 stopniowa regulacja poziomu wilgotności
 • 2 prędkości wentylatora
 • Dobry nawilżacz dla dziecka i alergików
 • Brak możliwości nadmiernego zawilgocenia pomieszczenia

Wady:

 • Wysoka cena części zamiennych

Nawilżacz powietrza Philips Combi 2w1 AC4080/10

Nawilżacz powietrza Philips Combi 2w1 AC4080/10

W rankingu najlepszych nawilżaczy powietrza dostępnych na rynku, znalazła się propozycja firmy Philips, która jest dużo droższa niż pozostałe produkty na podium, ale zasługuje na szczególną uwagę, dzięki połączeniu funkcji nawilżania powietrza z jego oczyszczaniem. Model COMBI 2W1 AC4080/10, na pewno docenią rodziny z dziećmi, kobiety w ciąży czy też osoby starsze, które są szczególnie wrażliwe na zanieczyszczenia powietrza czy smog.

W momencie uruchomienia funkcji oczyszczania, filtr wstępny wyłapuje duże zanieczyszczenia. Następnie, dzięki zastosowaniu w urządzeniu filtra HEPA z aktywnym węglem, zapewniony jest wysoki poziom absorpcji zanieczyszczeń, nawet takich jak drobne cząsteczki PM2,5 ale również bakterie czy wirusy. Filtry te równie skutecznie pozbywają się pyłków, kurzu, roztoczy, zarodników pleśni, jak również lotnych związków mogących szkodzić naszemu zdrowiu.

Oczyszczacz firmy Philips COMBI 2W1 AC4080/10, posiada inteligentny czujnik, który mierzy i kontroluje jakość powietrza oraz informuje o jego stanie przez trzy czytelne, świetlne wskaźniki. Niebieska lampka oznacza dobrą jakość powietrza, fioletowa – wystarczającą, natomiast czerwona – niską.

Intensywność oczyszczania, można regulować ręcznie, lub za pomocą trybu automatycznego, który sprawdza aktualny poziom zanieczyszczenia i samodzielnie dostosowuje szybkość obrotów wentylatora. W trybie manualnym również możemy wybrać prędkość wentylatora na trzystopniowej skali. Maksymalna wydajność oczyszczania to 210,000 l/h.

Rekomendowany produkt, to także bardzo dobry nawilżacz powietrza, którego wydajność sięga do 300 ml/h. Świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach wielkości 30-40 m2. Dzięki wbudowanemu higrostatowi, poziom wilgotności można dostosować do własnych potrzeb i preferencji, wybierając wartości od 40% do 60%. Technologia NanoCloud, umożliwia nawilżanie powietrza dzięki wykorzystaniu naturalnego procesu parowania. Dzięki temu cząsteczki są bardzo małe i przenoszą mniej bakterii niż na przykład w nawilżaczach ultradźwiękowych.

Dodatkowe, bardzo praktyczne funkcje nawilżacza i oczyszczacza powietrza Philips, to tryb nocny, pozwalający na całkowite wyłączenie oświetlenia i wyciszenie urządzenia do 36 dB, a także tryb czasowy, pozwalający na ustawienie czasu pracy na 1, 4, lub 8 godzin. Po upływie wybranego czasu, urządzenie wyłączy się automatycznie.

Reasumując, Philips COMBI 2W1 AC4080/10, to skuteczny oraz efektywny oczyszczacz i nawilżacz powietrza w jednym. Posiada wiele praktycznych i przydatnych funkcji, takich jak tryb automatyczny, tryb nocny czy też tryb czasowy. W dobie ogromnych zanieczyszczeń miast, jak również w okresie grzewczym, produkt ten zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników, troszcząc się o wyjątkową czystość i nawilżenie powietrza wokół nas. Choć polecany nawilżacz jest najdroższy w zestawieniu ‘Ranking nawilżaczy powietrza’, to warto wziąć go pod uwagę szukając dobrej jakości, wysokiej wydajności i niezawodności.

Opinie użytkowników:

Od kiedy używamy oczyszczacza objawy alergiczne u syna znacznie się zmniejszyły. Możliwość ustawienia poziomu nawilżenia między 40 a 60% szybka i intuicyjna. Czuć wyraźną poprawę jakości powietrza.” – Katarzyna, Zielona Góra

„Szukałam czegoś co połączy w jednym urządzeni nawilżacz z oczyszczaczem i jednocześnie nie będzie kosztować majątku. Ponad 1500 zł za Philipsa to nie jest jakoś szczególnie tanio, ale moim zdaniem za ceną idzie w tym przypadku jakość i skuteczeność.” – Eliza, Warszawa

„Pracuje z domu i jakość powietrza w mieszkaniu ma dla mnie duże znaczenie. Philipsa używam od ponad miesiąca i czuje, że powietrze jest dużo lepsze. Zajmuje trochę miejsca, ale w sumie nie stanowi to jakiegoś większego problemu.” – Kuba, Bytom

Znajdź najtaniej

Porównaj ceny nawilżacza powietrza Philips w sklepach internetowych i zobacz, gdzie kupisz go najtaniej.

Specyfikacja techniczna:

Model: Philips Combi 2w1 AC4080/10
Wielkość pomieszania: 20 m2
Głośność w trybie nocnym: 36 dB
Wydajność oczyszczania: 167m3/h
Poziomy nawilżenia: 3
Moc: 60W
Waga: 8,3 kilograma
Długość przewodu: 1,8 metra

Zalety:

 • Wysoka jakość urządzenia
 • Wysoka wydajność oczyszczania (210,000 l/h)
 • Wysoka wydajność nawilżania (300 ml/h)
 • Możliwość pracy w dwóch trybach: oczyszczacz lub oczyszczacz-nawilżacz
 • Wskaźnik braku wody
 • Wskaźnik stanu filtrów
 • Elegancki design
 • Tryb automatyczny dostosowujący tryb pracy do aktualnego stanu powietrza
 • Tryb nocny wyłączający oświetlenie i wyciszający urządzenie do 36 dB
 • Tryb czasowy pozwalający na ustawienie czasu pracy (1, 4 lub 8 godzin)
 • NanoCloud – nawilżanie powietrza dzięki wykorzystaniu naturalnego procesu parowania
 • 3 – stopniowa prędkość wentylatora
 • Alarm wymiany filtra

Wady:

 • Spora wielkość urządzenia
 • Brak blokady rodzicielskiej
 • Wysoka cena urządzenia
 • Dość drogie akcesoria zamienne
 • Dość mały pojemnik na wodę

Najlepsze nawilżacze powietrza. Jaką markę wybrać?

Lista producentów posiadających w swojej ofercie dobre nawilżacze powietrza jest zaskakująco długa, a z wieloma nazwami marek kupujący spotykają się po raz pierwszy. Nie oznacza to jednak, że produkty z mniej rozpoznawalnym logotypem odstają jakością od tych sygnowanych przez bardziej renomowanych producentów. Czasami jest wręcz przeciwnie. Wynika to głównie z faktu, że dla wielu mniejszych marek nawilżacze powietrza stanowią flagowy produkt na którym skupiają całą swoją uwagę.

Jakie firmy nawilżacz powietrza kupić? Poniżej przedstawiamy obszerną listę marek na które warto zwrócić uwagę podejmując decyzję zakupową:

Nawilżacz powietrza Eldom – marka Eldom posiada na chwilę obecną w swojej ofercie 6 różnych modeli nawilżaczy powietrza w których aż dwa znalazły się w naszym zestawieniu. Model Eldom NU5 bezapelacyjnie wygrał ranking nawilżaczy powietrza 2019 serwisu Rankzy głównie ze względu na znakomity stosunek jakości do ceny i bardzo pozytywne recenzje użytkowników.

Nawilżacz powietrza Philips – marki Philips nikomu nie trzeba przedstawiać. Niewiele osób ma jednak świadomość iż w portfolio tej marki znajdziemy wiele bardzo dobrych nawilżaczy powietrza jak chociażby model Philips Combi 2W1 AC4080/10. Producent oferuje głównie bardziej zaawansowane urządzenia stanowiące połączenie nawilżacza i oczyszcza powietrza w jednym.

Nawilżacz powietrza Stadler Form – marka Stadler Form na tle swoich konkurentów wyróżnia na plus nowoczesnym minimalistycznym designem sprawiającym wrażenie produktu wręcz luksusowego. Najbardziej popularny produkt tej firmy czyli nawilżacz powietrza Oskar dostępny jest w kilku wielkościach i bogatej gamie kolorystycznej.

Nawilżacz powietrza HB – kolejnym producentem wartym zainteresowania jest firma HB posiadająca w ofercie prawie 20 różnych modeli nawilżaczy w szerokim spektrum cenowym rozpoczynającym się już poniżej 100 zł.

Nawilżacz powietrza Xiaomi – choć produkty tego producenta ze względu na stosunkowo krótką obecność polskim rynku nie znalazły się w naszym rankingu nawilżaczy to jednak systematycznie zdobywają coraz większe zainteresowanie wśród kupujących. Wadą może być jednak zbyt wysoka cena w porównaniu z konkurencyjnymi tańszymi produktami oferującymi podobną funkcjonalność.

Wymienione powyżej marki są jednymi z najczęściej wybieranych przez kupujących w 2019 roku. Do pozostałych producentów oferujących nawilżacze powietrza możemy zaliczyć firmy Hoffen, Raven, Venta, Blaupunkt, Metrox czy znany wszystkim Zelmer. Na tym jednak lista się nie kończy. Dyson, Triada, Boneco, Huyndai, Esperanza, Sharp, Beurer, Sencor, Climatix, Duux, Mesmed, Sanico, Caps, Camry, Gotie, Gorenje czy Voltena także oferują w sprzedaży nawilżacze powietrza. Listę tę można by kontynuować jeszcze dość długo wspominając chociażby takie marki jak Team Veovision, Airsonic, Ravanson, Mpm, Alder, Cronos, Clatronic, Webber czy Klarstein.

Nawilżacz powietrza gdzie kupić?

Odpowiedź na pytanie gdzie kupić nawilżacz powietrza wbrew pozorom nie jest oczywista. Największy wybór znajdziemy oczywiście w największych wspomnianych powyżej sklepach internetowych.

Dobre nawilżacze powietrza odnajdziemy także w ofercie marketów budowlanych takich jak Obi, Castorama, Leroy Merlin, Bricomarche czy Jysk oraz Jula.

W tyle z asortymentem nie pozostają oczywiście sieci spożywcze jak Auchan, Tesco, Carrefour czy dyskonty Lidl i Biedronka.

Na tym jednak wybór się nie kończy. Nawilżacze powietrza możemy kupić także w sklepach Smyk, Duka oraz Pepco, a także drogeriach Rossmann i sklepach Ikea. W ostatnich z wymienionych sklepów znajdziemy głównie najbardziej podstawową wersję produktu czyli nawilżacz powietrza na kaloryfer (nawilżacz grzejnikowy).

W poszukiwaniu nawilżacza powietrza warto także spojrzeć na portale internetowy Allegro czy Olx gdzie możemy sporadycznie natrafić na wyjątkowo dobre oferty cenowe.

Nawilżacz powietrza cena

To ile kosztuje nawilżacz powietrza uzależnione jest od wielu czynników. Począwszy od jego rodzaju, pojemności zbiornika, typu filtra na marce producenta skończywszy.  Chcąc zadbać o nawilżenie powietrza w pomieszczeniu nie musimy jednak od razu wydawać majątku.

Ceny nawilżaczy powietrza zaczynają się bowiem już od kilkudziesięciu złotych. W tej kwocie do wyboru będziemy mieli najbardziej podstawowe modele. Koszt nawilżacza powietrza rośnie oczywiście wraz ze stopniem jego skomplikowania i liczbą dodatkowych funkcji.

Za dobry nawilżacz zapłacimy pomiędzy 150 a 400 zł. W tym przedziale cenowym znajduje się też większość urządzeń rekomendowanych w naszym zestawieniu “Nawilżacz powietrza ranking 2019”.

Oczywiście jeśli nasz budżet pozwala na więcej możemy skłonić się w stronę bardziej profesjonalnych modeli. Najlepsze nawilżacze powietrza (z funkcją oczyszczacza)  kosztują od 500 do nawet 2000 zł, ale ich zakup rekomendujemy główni osobom które miały już styczność z użytkowaniem tańszych modeli.

Serwisy internetowe jak Ceneo, Skąpiec czy Nokaut pozwalają na błyskawiczne sprawdzenie cen produktów w wielu sklepach i znalezienie najlepszej oferty cenowej. Dzięki uczestnictwu serwisu Rankzy.pl w programie partnerskim Ceneo masz dostęp do najniższych cen bezpośrednio z poziomu naszej strony.

Jak używać nawilżacza powietrza? Najczęstsze pytania

Gdzie powinien stać nawilżacz powietrza?

Zastanawiasz się gdzie postawić nawilżacz powietrza? Zaleca się, aby nawilżacz ustawić możliwie blisko środka pomieszczenia w których chcemy podnieść wilgotność. Pozwala to na swobodny, niezakłócony przepływ powietrza wokół urządzenia.

Minimalna odległość od ścian i mebli powinna wynosić przynajmniej jeden metr. Unikniemy dzięki temu skraplaniu się wody która mogłaby doprowadzić do zawilgotnienia ścian czy frontów meblowych.

Jaka woda do nawilżacza powietrza

Na temat wody do nawilżacza powietrza krążą różne opinie. Część osób twierdzi, że dobrym rozwiązaniem będzie zwykła woda z kranu inne natomiast uważają, że lepszym wyborem będzie woda destylowana (woda demineralizowana). Warto mieć na uwadze, iż nawilżacze zużywają przynajmniej kilka litrów wody i używanie wyłącznie wody destylowanej może znacząco podnieść koszty użytkowania urządzenia.

Jak czyścić nawilżacz powietrza?

Zdecydowanie ważniejsze od wyboru wody jest regularne czyszczenie nawilżacza powietrza po użyciu i jego dokładne wysuszenie. Zapobiegnie to powstawaniu pleśni i grzyba i jednocześnie wydłuży żywotność urządzenia. Kluczowa jest także systematyczna wymiana filtrów zgodnie z zaleceniami zawartymi w instrukcji obsługi urządzenia. Przed dokonaniem zakupu sugerujemy sprawdzić ile kosztuje filtr do nawilżacza który wybraliśmy i jak wygląda jego dostępność.

Co można dodać do nawilżacza powietrza?

Olejki do nawilżacza powietrza czy sól (solanka, sól fizjologiczna) stanowią jedne z najpopularniejszych dodatków do aromaterapii. To czy do nawilżacza powietrza można wlać olejek zależy jednak od konkretnego urządzenia. Nie wszystkie nawilżacze elektryczne nadają się jednak do ich stosowania. Zanim dodamy do wody olejek zapachowy czy inne olejki eteryczne należy zatem koniecznie sprawdzić zalecenia producenta.